13.03.2018

Департамент ЖКГ Миколаєва оприлюднив ряд претензій до роботи Центру захисту тварин

29101149_969668933202090_3520116253333127168_n

Безпритульні тварини на вулицях міста — топ-тема для обговорень вже не тільки у соціальних мережах. Чому кількість собак на вулицях збільшується у геометричній прогресії?

Таким запитанням задаються у Департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

У 2017 році КП ММР «Центр захисту тварин» на регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами було витрачено 4367,130 тис. грн, підприємством було відловлено 2372 безпритульні собаки, стерилізовано — 2194 собаки.

Проте ситуація з великою кількістю безпритульних тварин на вулицях міста не покращилась.

За період роботи у 2017 році директором КП ММР «Центр захисту тварин» Ткач Л.А. було допущено ряд недоліків в управлінні підприємством: не розроблено калькуляцію на евтаназію тварин, не в повній мірі опрацьовано питання щодо списання неробочих автомобілів, допущено порушення трудового законодавства (вже два накази про звільнення були визнані незаконними у судовому порядку), порушення термінів надання звітності, укладено договір на вивезення ТПВ з підприємством, що відповідно до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 13.06.2016 № 539 не є виконавцем послуг із вивезення ТПВ, не вирішене питання утилізації медичних відходів, несвоєчасно повідомлено про початок захворювання тварин на чуму м’ясоїдних, не в повному обсязі виконано План заходів щодо ліквідації чуми м’ясоїдних на території КП ММР «Центр захисту тварин» за адресою вул. Водопійна, 36 (пункт стерилізації та утримання тварин).

Зважаючи на вищевикладене, департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради вже двічі було запропоновано не продовжувати дію контракту з директором.

У зв’язку із необхідністю розробки нової Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Миколаєві на 2018-2022 роки в м. Миколаєві (попередня діяла до 2017 року), було створено відповідну робочу групу. В ході роботи надходили численні звернення громадян щодо включення їх до складу робочої групу, у зв’язку із чим вирішено внести зміни та доповнення до складу робочої групи. Розпорядження, яким затверджується новий склад робочої групи, за інформацією сектору з протокольної роботи та архівної справи загального відділу департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради, знаходиться на підписі у секретаря Миколаївської міської ради.

Слід зазначити, що в ході засідань робочої групи було прийнято рішення щодо розробки 2 різних проектів нової Програми, які будуть винесені на розгляд постійних депутатських комісій Миколаївської міської ради, виконавчого комітету Миколаївської міської ради та сесії Миколаївської міської ради для прийняття остаточного рішення.

Відповідно до першого проекту Програми, до безпритульних тварин, яким протягом 2 місяців не знайдено власників, буде застосуватися евтаназія.

Інший проект Програми передбачає продовження застосування методу стерилізації безпритульних тварин з поверненням їх на попереднє місце існування. Евтаназія безпритульної тварини проводиться виключно до невиліковно хворих тварин, у випадку агресивності тварини, що не підлягає корекції (висновок кінолога) та до незатребуваних новонароджених сліпих цуценят або кошенят.

Активна протидія прийняттю Програми вже має негативні наслідки. Проблему не за рік та навіть за 5 років не вирішити кардинально, але починати потрібне як найшвидше.

Читайте також: Миколаївська міськрада нагадує про закінчення терміну дії контракту з керівником КП «Центр захисту тварин» Ткач

У Миколаївській мерії врешті визнали, що картина з бродячими собаками у місті сумна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *