01.08.2018

До кінця літа в Україні на 15-20% можуть підвищити ціни на хліб

46До кінця літа в Україні на 15-20% можуть підвищити ціни на хліб
Такий прогноз озвучив експерт з економічних питань Євген Олейніков.

«Фактично, подорожчання може початися вже протягом місяця, максимум через місяць, коли зерно нового врожаю піде у виробництво», — заявив експерт.

За його словами, на підвищення вартості хліба вплине багато різних факторів.

«Впливає вартість електроенергії, ціни на яку ростуть (для промислового споживача. — Ред.), підвищення вартості природного газу, а це впливає і на вартість електроенергії і безпосередньо на виробництво. І крім того, підвищення тарифів на залізничні перевезення теж вплине», — заявив Олейніков.

Навіть багатий урожай, за словами експерта, допоможе лише частково, оскільки сама Україна виробляє недостатньо хліба.

«Якби ми в достатньому обсязі переробляли зерно всередині країни, зберігали, наприклад, у вигляді борошна, то хороший урожай дозволяв би збільшувати запаси. Але, як правило, у нас ситуація така, що у нас все одно велика частина зерна вивозиться, а далі може повертатися в країну, але вже в переробленому вигляді. Тому все одно додасться інша частина доданої вартості і відповідно це на ціни теж вплине», — пояснив експерт.

Агрономи повідомляють, що в Україні очікується неврожай зернових. Затяжна посуха може призвести до втрати половини врожаю пшениці та ячменю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *