21.10.2015

Економіст розповів, чому подорожчав долар

grivnaПодорожчання валюти є тимчасовим, причин для різких стрибків курсу зараз немає.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Ярослав Жаліло.

“Коливання курсу, які ми сьогодні маємо, перш за все, обумовлені попитом і пропозицією – скільки валюти виносять на ринок, хто її купує. Національний банк не впливає на курсову динаміку безпосередньо. Він відсікає спекуляції, але не протидіє поточним коливанням”, – заявив експерт.

Одна з імовірних причин зростання попиту на валюту – розрахунки за зовнішніми зобов’язаннями банками та іншими корпоративними позичальниками. Також на підвищення попиту на валюту впливає зростання імпорту.

“Це може бути пов’язане зі зростанням попиту на імпортну продукцію у зв’язку з тим, що зараз трохи підвищився споживчий попит. Певне пожвавлення в економіці спостерігається. Бачимо це по показниках гальмування промислового спаду. Вдалося домовитися про реструктуризацію зовнішніх боргів. Ситуація з трьома мільярдами боргу Росії зависла. Але у всякому разі ті, хто задіяний у процесі, вважають, що ситуація вирішиться без шкоди для української економіки. Знову таки, на Донбасі триває перемир’я”, – зазначив Жаліло.

Очікується приток валюти до країни за рахунок експорту, наголошує експерт.

“Осінь – традиційно період експорту аграрної продукції. Плюс – є прогнози пожвавлення експорту за іншими напрямками. Можна говорити, що є економічне підгрунтя до того, щоб курс залишався стабільним. Такі коливання, як зараз, будуть час від часу”, – стверджує він.

Нагадаємо, що в обмінниках Києва 21 жовтня курс долара в середньому у продажу зрісна 42 коп. – до 23,71 грн. Водночас Нацбанк послабив позиції гривні на 37 коп. до 21,98 за долар та на 51 коп. до 25 за євро.

Залишити відповідь