08.11.2018

Голова Нацслужби здоров’я: У реформу охорони здоров’я досі не увійшли Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Миколаїв та Херсон

59_tnМедичні установи, які не укладуть угод із Національною службою здоров’я України, не зможуть отримати грошей від держави за підписані декларації з пацієнтами, сказав глава відомства Олег Петренко.

Голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олег Петренко в інтерв’ю LB.ua сказав, що п’ять великих міст країни поки не приєдналися до реформи охорони здоров’я.

Він зазначив, що у 2018 році у країні залишиться небагато медичних установ, які не встигнуть укласти угоди з НСЗУ під час третьої хвилі реформи, яка почнеться наприкінці листопада і триватиме у грудні.

«Установи, які не зроблять цього, не отримають кошти за договором від НСЗУ, а субвенція на первинку у 2019 році не передбачена бюджетом. Далі буде один із двох варіантів. Або вони все ж таки автономізуються і підпишуть із нами договір (а у 2019 році це можна буде зробити в будь-який момент), і тоді будуть отримувати кошти за підписані декларації. Або місцева влада повинна буде їх фінансувати з власного бюджету. Із великих міст досі не увійшли в реформу Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Миколаїв та Херсон», – розповів Петренко.

Він додав, що з 1 січня 2019 року НСЗУ зможе припиняти виплати установі, у якій, приміром, вимагатимуть гроші за безкоштовну послугу. «І навіть розірвати договір, якщо це буде повторюватися постійно. Попередньо повідомивши про це власника, бо якщо ми розірвемо договір, фінансувати заклад доведеться власнику – місцевій владі», – пояснив Петренко.

Він нагадав, що на кожного пацієнта лікарням виділяють різні суми. «Тариф за одного пацієнта на рік становить 370 грн, помножених на віковий коефіцієнт. Для дітей віком від 0 до 5 років коефіцієнт складає 4, для дітей 6–17 років – 2,2, для людей від 40 до 64 років – 1,2, для пацієнтів віком від 65 років – 2. Тобто найбільше заклад отримує за дитину віком до п’яти років – це 1480 грн на рік. Але й уваги такі пацієнти потребують чимало», – наголосив Петренко.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів.

28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року. 2 квітня в Україні стартувала безстрокова кампанія з вибору сімейного лікаря. Кожен пацієнт може підписати декларацію з одним лікарем, який буде стежити за його здоров’ям, забезпечувати первинну діагностику, надавати невідкладну допомогу під час різкого погіршення здоров’я, призначати необхідні аналізи і давати направлення до профільних фахівців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *