05.01.2018

Головним архітектором Миколаєва може стати Андрій Цимбал

6740

У п’ятницю, 5 січня, в Миколаївській міськраді відбувся другий етап відкритого конкурсу на вакантну посаду головного архітектора міста.

Нагадаємо, що участь у конкурсі бере один претендент – Андрій Цимбал. Він здобув кваліфікацію архітектора у Одеському інженерно-будівельному інституті, з 2011 року є членом Національної Спілки архітекторів України.

Заступник міського голови, керівник конкурсного комітету Юрій Степанець повідомив, що за результатами письмового етапу конкурсу Андрій Цимбал набрав 19 балів та допущений до співбесіди. Віце-мер звернувся до кандидата з питанням щодо першочергових кроків на посаді керівника управління архітектури та містобудування міської ради.

За словами претендента, слід насамперед скласти перелік питань щодо коригування містобудівної документації.

–  Всі знають, що наразі виникла проблема відповідності зонінгу та Генплану міста. За досвідом проектної діяльності для повноцінного коригування та розробки містобудівної документації повинні залучатися зацікавлені особи, тобто городяни, власники земельних ділянок, аби не виникало великої кількості питань щодо невідповідності цільового призначення земельних ділянок, щоб максимально запобігти виникненню подібних конфліктів. Це перший крок, – зазначив Андрій Цимбал.

Наступна проблема, що давно назріла – тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності.

–  Минулого року розпочали розробку комплексної схеми розміщення таких споруд, перш за все, для центральної частини міста. Вважаю, що треба звертати увагу не лише на центр міста, а виявити проблемні місця та розробити схеми  для перехресть магістральних вулиць, де  максимальна щільність тимчасових споруд, встановлених з порушеннями законодавства,  будівельних норм, – додав кандидат на посаду.

Важливим аспектом роботи головного архітектора він вважає активізацію впровадження  містобудівного кадастру, як потужного інструменту для ведення містобудівної діяльності та повноцінного моніторингу проблемних питань. Тут необхідна актуалізована топографічна основа.

–  Ці всі питання вимагають максимально швидкого вирішення, щоб міська влада могла оперативно реагувати та прогнозувати можливість виникнення проблемних моментів, – говорить Андрій Цимбал.

Заступник міського голови Юрій Степанець відзначив, що за підтримки депутатського корпусу в бюджеті міста Миколаєва закладено 6,5  млн грн. на проведення аерофотозйомки, картографічних робіт. Тож, порадив кандидату на посаду головного архітектора, якщо він буде призначений, не затягувати з проведенням тендеру. При цьому віце-мер додав, що вирішення потребує і питання з так званими «білими плямами», тобто земельними ділянками, які не закріплені ні за житлово-експлуатаційними підприємствами, ні за ОСББ міста.

– Управлінню архітектури та містобудування і земельному управлінню міської ради було поставлене завдання проаналізувати ситуацію та внести пропозиції щодо розміщення на таких ділянках об’єктів благоустрою, як то лавок, бесідок, тощо. Ми повинні за кимось закріпити ці ділянки, щоб вони не перетворювались на сміттєзвалища, – сказав Юрій Степанець.

Він звернув увагу кандидата і на засилля реклами у Миколаєві, необхідність розробки чітких правил розміщення рекламних конструкцій та уніфікації їх вигляду. Одним з головних завдань керівника управління архітектури та містобудування Юрій Степанець вважає налагодження виконавської дисципліни у ввіреному йому підрозділі.

За результатами співбесіди члени конкурсної комісії рекомендували в.о. міського голови-секретарю міської ради Тетяні Казаковій призначити Андрія Цимбала на посаду начальника управління архітектури та містобудування міської ради, повідомляє відділ інформаційного забезпечення міської ради.

Читайте також: Миколаїв. Уже пописали. Фото

Залишити відповідь