07.12.2015

Городяни самі виберуть нові найменування для вулиць Миколаєва

105624Сьогодні, 7 грудня, в мерії зібралися миколаївці, небайдужі до питання перейменування вулиць. Цю зустріч ініціював міський голова Олександр Сєнкевич.

Нагадаємо, в квітні 2015 року був прийнятий Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”. Відповідно до закону в місті працювала комісія по найменуванню (перейменуванню) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території м Миколаєва. Склад комісії був затверджений на сесії міської ради. Експерти кілька місяців визначали об’єкти, які підлягають перейменуванню і пропонували нові назви миколаївських вулиць, обгрунтовуючи свої позиції.

На останньому засіданні цієї комісії, яка пройшла за участю міського голови Олександра Сєнкевича та представників громадськості, деякі миколаївці заявили про своє бачення з питання перейменування, яке не збігається з думкою комісії.

Сьогодні члени громадських організацій висловили свої пропозиції. Якщо коротко, то вони зводилися до наступного: повинно бути більше проукраїнських назв, назви вулиць не повинні бути знеособлені, необхідно увічнити в міських вулицях видатних українських гетьманів, ввести вивчення історії міських вулиць в школах, приділити належну увагу патріотичному вихованню.

Міський голова запропонував представникам громадськості провести кілька зустрічей, скоординувати свої пропозиції по вироблених правилах і надати список своїх найменувань вулиць 15 грудня.

– Ми не зможемо задовольнити всіх людей, скільки людей, стільки й думок з перейменування, – сказав Олександр Сєнкевич. – Тому необхідно визначити правила, як ми будемо перейменовувати. Патріотизм – це не вишиванка, це не вуса, не оселедець. Патріотизм – це знання історії, це … Чесно платити податки – це теж патріотизм. Патріотизм – це величина, яку не можна виміряти.

Мер гарантував, що пропозиції громадськості та рекомендації комісії будуть розміщені на сайті міської ради, і всі городяни зможуть взяти участь у виборі остаточної назви для перейменування міських об‘єктів.

Миколаївці підтримали це рішення і перейшли працювати в кабінет 163. Громадські діячі повинні вибрати координатора для роботи, пізніше ми опублікуємо ім’я цієї людини і її контакти.

Залишити відповідь