18.07.2021

House of Europe залишить Миколаїв (ФОТО)

18 липня відбудеться офіційне закриття мобільного павільйону House of Europe. Протягом трьох тижнів миколаївці могли долучатися до культурно-мистецьких заходів: лекцій, воркшопів, кінопоказів, концертів тощо, а тепер павільйон продовжить свій тур містами України. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів менеджер із комунікацій КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євген Гомонюк.

Мобільний павільйон як «регіональне представництво» House of Europe («Дім Європи»), побуває у трьох містах України, що перемогли у конкурсі з пошуку партнерів. Миколаїв став першим містом, що приймало цю культурно-мистецьку локацію, а відкривав павільйон виступ української співачки Alyona Alyona

«Миколаївці спочатку зустріли павільйон здивовано та з недовірою, але загалом прийом був гостинний, щовечора на наших локаціях була купа людей, протягом дня люди також заходили цікавилися», — розповів Євген Гомонюк.

House of Europe залишить Миколаїв. Де мобільний павільйон прямуватиме далі

Найбільшу кількість людей зібрала зустріч із Марком Вілкінсом. Вона відбувалася англійською мовою без перекладача, організатори спеціально зробили такий формат, задля живого спілкування, тому більшість миколаївців-учасників зустрічі спілкувалися зі спікером англійською мовою.

Щоп’ятниці, суботи та неділі у павільйоні на миколаївців чекали покази фільмів на великому екрані, дискусії про сучасний публічний простір, архітектуру, роль неформальної освіти, мистецькі резиденції та трансформації музеїв, лекції, воркшопи зі стрітфотографії, скетчингу та мозаїки, а ще інфодні, присвячені програмам та грантам House of Europe.

House of Europe залишить Миколаїв. Де мобільний павільйон прямуватиме далі

Площа павільйону 180 квадратних метрів. Він адаптується до архітектури міста: як конструктор Lego складається із чотирьох деталей, його можна зібрати шістьма способами.

За словами Євгена Гомонюка, неформально архітектори павільйону назвали Миколаїв найбільш зручною локацією серед інших міст України, адже був відсутній резонанс в архітектурі, він гармонійно вписався в простір Соборної площі.

House of Europe залишить Миколаїв. Де мобільний павільйон прямуватиме далі

Менеджер із комунікацій КУ «Агенція розвитку Миколаєва» розповів, що вуличні меблі павільйону перетворилися у своєрідний засіб комунікації між гостями. 18 меблів постійно «трансформували» під себе діти та підлітки та кожного разу вони ставали якимось новим об’єктом дизайну. Протягом часу свого розташування в Миколаєві павільйон не застав актів вандалізму.

Також зручність павільйону полягала в тому, що під час дощу заходи, наприклад DJ-сети, відбувалися всередині павільйону.

House of Europe залишить Миколаїв. Де мобільний павільйон прямуватиме далі

Офіційне закриття House of Europe відбудеться 18 липня о 19:30, розпочнеться з концерту українського гурту LATEXFAUNA. Усі охочі можуть потрапити на закриття без попередньої реєстрації

Відразу після демонтажу мобільний павільйон відправиться до Кам’янця-Подільського, а далі вже у вересні поїде до Івано-Франківська, де завершить свій тур країною у 2021 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *