31.10.2018

Кабмін затвердив військово-медичну доктрину України

8_tn Відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України доктрини, для військових і правоохоронців буде передбачено медичні стандарти НАТО. 

Кабінет Міністрів 31 жовтня затвердив військово-медичну доктрину України, повідомляють «Українські новини». У документі прописано організаційні основи системи охорони здоров’я військовослужбовців, положення про фінансове забезпечення та науковий супровід, порядок підготовки військово-медичних кадрів.

Військово-медична доктрина стосується військових формувань, правоохоронних і розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Мета доктрини – «зберегти життя і здоров’я військовослужбовців шляхом досягнення максимальної ефективності їх медичного забезпечення».

Документ передбачає єдині погляди серед усіх служб на організацію медичної допомоги військовим, «єдине розуміння причин зниження боєздатності військових і шляхів її підвищення, єдині погляди на профілактику, діагностику та медичну допомогу, евакуацію, лікування та реабілітацію військових, профілактику бойового стресу, територіальний принцип медичного забезпечення військових та його інтеграцію в медичний простір України».

У документі зазначено, що принципи і стандарти медичної допомоги військовим і правоохоронцям мають бути єдині для воєнного і мирного часу. Для військових і правоохоронців буде передбачено медичні стандарти НАТО, відповідні зміни до законодавства мають ухвалити до 2020 року.

Для потреб Збройних сил України передбачено виробництво вітчизняних медичних препаратів, також має бути створено стратегічний запас ліків. Держава має сприяти виробництву вітчизняного наземного, водного та авіаційного транспорту для евакуації поранених.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *