15.08.2018

Лікарі розповіли, чому дитині після укусу змії не ввели сироватку

Трагічний випадок стався на Львівщині.

В суботу, 11 серпня, до реанімаційного відділення Сколівської лікарні привезли чотирирічну дівчинку, яку вкусила змія. Потім дитину перевезли до Львова. Лікарям не вдалось врятувати її життя. У вівторок дитина померла…

«11 серпня об 19.50 батьки привезли чотирирічну дочку, за їх словами, приблизно за 40 хвилин до того дитину в ногу вкусила змія, — розповідає Експрес-онлайн лікар реанімаційного відділення Сколівської лікарні Наталія Козак. — За описом, змія була чорного кольору, тож, швидше за все, йшлося про карпатську гадюку, отрута якої є дуже токсичною. Дитина була у вкрай важкому стані, непритомна, з симптомами інтоксикації (блювала), з низьким артеріальним тиском. Завдяки проведенню протишокової терапії вдалось стабілізувати її стан. Дівчинка опритомніла, тиск нормалізувався. Але симптоматика розвивалась дуже швидко, набряк на нозі збільшувався. А оскільки діти, що зазнали укусу змії, мають проходити лікування у токсикологічному центрі, що у Львові, ми викликали звідти реанімобіль, який прибув об 11 вечора. Дитину підготували до транспортування, вона була у важкому стані. Після огляду дитячим реаніматологом о 23.30 її повезли до Львова».

Окрім того, лікарка пояснила, що сироватку дитині не вводили, оскільки в лікарні є лише полівалентна сироватка, що рятує від отрути десяти змій, які водяться в Африці та Азії. Карпатська гадюка до цього переліку не входить. Ще й в інструкції не вказано дитячого дозування. Тож введення такого препарату могло призвести до погіршення стану дитини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *