18.10.2018

Мер Миколаєва домовився з компанією «Huawei» про розвиток «Цифрового місто»

1-IMG_9775Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич від імені Миколаївської міської ради підписав Меморандум про співпрацю та взаємодію щодо реалізації міської цільової програми «Цифрове місто» з компанією «Huawei International Co. Limited» в особі пана Сю Джіна, директора департаменту рішень в галузі громадської безпеки Центральної Азії та Кавказу.

«Сторони мають намір розвивати всебічне співробітництво та розглядають можливості спільної участі в розробці і реалізації міської цільової програми «Цифрове місто», – зазначено у документі.

Підписання відбулося під час робочої поїздки делегації від Миколаївської міської ради на конференцію Huawei Connect 2018 (м. Шанхай, КНР) на запрошення організаторів заходу, що тривав з 10 по 12 жовтня 2018 року. До складу делегації увійшли міський голова Олександр Сєнкевич, начальник відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради Дмитро Канарський та директор КП «Міський інформаційно-обчислювальний центр» Євген Богаченко.

Також до участі у щорічному міжнародному форумі в Шанхаї долучилися представники органів місцевого самоврядування деяких міст України, Міністерства внутрішніх справ України тощо.

Huawei – провідний постачальник рішень в галузі інформаційно-комунікаційних технологій. Розробки для розумного міста (Smart city), безпеки дорожнього руху, розумних електромереж та транспорту, інтелектуальної системи освіти, медицини, новинки в галузі цифрових технологій, створення центрів обробки даних, — перелік деяких напрямків, презентованих під час масштабної події, що зацікавили миколаївську делегацію.

Представники Миколаївської міської ради ознайомилися з інтелектуальними рішеннями Smart City, у тому числі, передовими продуктами для забезпечення безпеки міського простору. Фахівці дослідили роботу ситуаційних центрів; використання програмного забезпечення для візуалізації та аналітики даних про безпеку; систем міського відеоспостереження, розпізнавання транспортних засобів та осіб.

Під час зустрічей у Шанхаї миколаївці обговорили сучасні рішення з розвитку транспортної інфраструктури, зокрема, представників міської влади зацікавила ефективна реалізація технології «електронного квитка» у громадському транспорті КНР.

Особливу увагу під час робочої поїздки приділили вивченню можливостей  ситуаційних центрів обробки та аналізу даних. Фахівці відвідали штаб-квартиру корпорації Huawei у місті Шеньжень, де на практиці ознайомилися з роботою такого центру, в якому задіяно потужну систему відеоаналітики. До системи включено не лише камери відеоспостереження, а й сенсорні датчики, що вимірюють фізичні параметри оточуючого середовища (температуру повітря, наявність шкідливих речовин тощо). Такі технології дають можливість централізовано координувати роботу міських служб та структур.

Як розповів Дмитро Канарський, у Шеньжені проживають біля 4 млн людей, а камер відеонагляду на його вулицях – більше, ніж мешканців. Рівень злочинності у місті вкрай низький, адже система збору та аналізу даних дозволяє за лічені секунди виявити порушника, відслідкувати маршрут його пересування. Координацію дій правоохоронців забезпечують засоби відеокомунікації на основі смартфонів. Вони працюють на окремому стандарті зв’язку, що забезпечуються пересувними станціями. Такий зв’язок не залежить від мережі мобільного оператора та дозволяє оперативно узгоджувати дії.

Інноваційні технології, з якими вдалося ознайомитися делегації Миколаєва, вже довели свою ефективність. Вони зручні та дієві, втім, найголовніше, є невід’ємною умовою розвитку сучасного міста, створення комфортної та безпечної міської інфраструктури.

За результатами поїздки представники міської влади досягли домовленостей щодо взаємодії з компанією Huawei, як однієї з провідних в галузі розробки та використання сучасних високотехнологічних рішень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *