17.10.2018

Миколаївська служба у справах дітей здійснила перевірку прийомних родин

june_1На території Центрального району м. Миколаєва мешкають 140 дітей, які влаштовані під опіку. Опікуни та піклувальники дітей мають майже такий самий обсяг прав та обов’язків як і батьки. Відмінність опікунських прав та обов’язків полягає у тому, що вони дещо вужчі за обсягом і перебувають під суворим контролем органу опіки та піклування, повідомляють в адміністрації центрального району.

Так, відповідно до ст. 246 Сімейного кодексу України служба у справах дітей контролює умови утримання, виховання, навчання дитини, над якою встановлено опіку чи піклування. Права та обов’язки опікуна дитини визначені у ст. 249 Сімейного кодексу України.

З початку 2018 року шляхом відвідування опікунських родин здійснено 105 перевірок щодо відповідного контролю. Проведено консультації та бесіди з питань утримання, навчання, виховання дітей над якими встановлено опіку, піклування.

В опікунських родинах умови проживання відповідають санітарним нормам в помешканні чисто та прибрано, діти забезпеченні всім необхідним для навчання відпочинку та гармонійного розвитку. У багатьох сімей є свої домашні улюбленці та живі куточки із різними чудовими тваринками, які радують діток та викликають у них позитивні емоції. Всі підопічні охоплені навчанням, в позашкільний час відвідують спортивні секції, різноманітні гуртки українського прикладного мистецтва та усної народної творчості, захоплюються малюванням та різним рукоділлям (вишивання, бісер тощо).

Багато діток є учасниками творчих аматорських, танцювальних колективів. Брали неодноразово участь у багатьох українських Всеукраїнських конкурсах, фестивалях про що свідчать їхні медалі, грамоти та призи за перемоги.

У разі необхідності спеціалісти служби у справах дітей можуть надати консультативну допомогу з питань виховання дітей батькам чи іншим законним представникам за адресою: вул. Інженерна, 1, каб. 124, 127, 128 та за тел. 37-56-98, 37-56-69, 37-56-74.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *