18.10.2018

На Миколаївщині безробітні мають можливість попрацювати «шерифами»

44334741_255804878452720_7114307038821220352_nНа Миколаївщині запроваджено проект «Шерифи», в якому безробітні проводять інформування та профілактичні бесіди із населенням з метою запобігання порушення громадського порядку. Новий проект стартував у Вознесенську в рамках громадських робіт, які організовує служба зайнятості спільно з органами місцевого самоврядування. Про це розповів директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За його словами, найпоширенішим видом тимчасової зайнятості безробітних є участь у громадських роботах з благоустрою населених пунктів – прибирання парків, скверів, доріг, відновлення дорожніх знаків, встановлення та фарбування дитячих майданчиків тощо. Втім, враховуючи те, що служба зайнятості є соціальною установою, Миколаївська обласна служба зайнятості відходить від усталених стереотипів та постійно працює над запровадженням нових, більш соціально спрямованих видів громадських робіт.

«Громадські роботи обов’язково мають бути суспільно корисними та актуальними для того чи іншого періоду часу і місцевості. Аналізуючи потреби мешканців громад, ми переконалися у необхідності таких видів робіт, як надання допомоги родинам загиблих воїнів, одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сприяння охороні правопорядку тощо», – зазначив керівник ОЦЗ.

Відтак, безробітні, які перебувають на обліку в службі зайнятості, мають змогу не лише додатково заробити на громадських роботах, а й принести користь тим, хто потребує підтримки держави. Вони допомагають порядкувати городи, виконують дрібні ремонтні роботи, прибирають прибудинкові території, рубають дрова, обрізають дерева, супроводжують незрячих громадян до соціальних установ, проводять профілактичні бесіди з населенням щодо дотримання правопорядку тощо.

Загалом протягом січня-вересня 2018 року до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 6518 осіб, з них: 3180 безробітних працювали саме на громадських роботах, інші – на тимчасових.

Для фінансування громадських робіт в поточному році вже використано понад 8,8 млн. грн., з яких майже 4 млн. грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття та 4,8 млн. грн. – з місцевих бюджетів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *