01.08.2018

На Миколаївщині очікують появу рідкісного явища

55У серпні у Миколаївській, а також інших південних та східних регіонах України очікують появу рідкісного явища — кульових блискавок.

Про це повідомили експерти Світової організації управління океану та атмосфери. Подібні явища також очікують у Болгарії, Росії та Хорватії.

Особливо обережними експерти радять бути мешканцям Херсонської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Луганської та Донецької областей з 10 по 13 серпня.
Вони пов’язують виникнення кульових блискавок із змінами в атмосфері та тектонічній будові плит України. Нагадаємо, у липні було зафіксовано 118 рекордів температур згідно з даними Національного управління океану та атмосфери (NASA).

Науковці пояснюють, що причина утворення кульової блискавки пов'язана з проходженням газів через область з великою різницею електричних потенціалів. Це викликає іонізацію цих газів та їх стиснення у вигляді кулі. Україна знаходиться в зоні стику тектонічних плит, а через високі температури, що були зафіксовані останні місяці, електричні потенціали досягнуть апогею саме у серпні.

Наразі йде мова про приїзд науковців в Україну для детального вивчення та експериментів із кульовими блискавками.

Експерти Українського підрозділу Світової організації управління океану та атмосфери підготували основні поради, як діяти якщо ви побачите кульову блискавку:

Не панікуйте. Існує теорія про те, що кульові блискавки відчувають хвилі страху і можуть атакувати, простіше кажучи «вдарити блискавкою».

Затамуйте подих і сядьте, а краще ляжте, щоб не потрапити у «поле зору блискавки». Переважно, кульові блискавки видно із відстані кількох метрів.

Уникайте різких рухів та гучних звуків.

Якщо є можливість, відкотіть від себе усі металеві речі з позиції навприсядки або лежачи.

Дочекайтеся доки блискавка пролетить і за кілька хвилин продовжуйте свій шлях.

За можливості перебувайте менше на відкритому просторі з 10 до 13 серпня.

Контактна особа: 067 455 88 05, Вікторія Мусій, інформаційна служба Українського
підрозділу Світової організації управління океану і атмосфери

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *