09.08.2018

На Миколаївщині стягнуто понад 65 млн. грн. аліментів

38747474_2128057674181757_6967425990590988288_nПонад 65 мільйонів грн. аліментів на користь більш ніж 13 тисяч дітей було стягнуто працівниками державної виконавчої служби Миколаївщини протягом 7 місяців. Про це розповіли під час прес-конференції в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.

За словами начальника управління Романа Возняка, це стало можливим завдяки застосуванню встановлених Законом #ЧужихДітейНеБуває. Станом на 1 серпня 2018 року завдяки початку дії законодавчих нововведень, державними виконавцями було винесено 17 335 процесуальних рішень відносно боржників про встановлення обмежень щодо права виїзду за межі України, керувати транспортними засобами, користування зброєю, полювання.

«Завдяки встановленню обмеження стовно права виїзду за кордон Березанським районним відділом ДВС в рамках одного виконавчого провадження було стягнуто більше 500 тисяч гривень заборгованості зі сплати елементів, такий же приклад є і у Баштанського районного відділу ДВС. Це свідчить про те, що нововведення є дійсно корисними та дають позитивний результат», — зазначив Р. Возняк.

Крім того, наразі повноцінно працює публічний реєстр боржників по аліментах, який можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України, або перейшовши за посиланням: erb.minjust.gov.ua, де по прізвищу та даті народження можна знайти людину, котра має борг зі сплати аліментів. Доступ до реєстру має кожен — як і журналісти, так і всі громадяни. Це стало ще одним засобом впливу на недобросовісних батьків.

З 29 серпня вступає в силу другий пакет Закону #ЧужихДітейНеБуває, які ще більше посилять відповідальність осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів. По-перше, це – збільшення розміру виплати в разі тривалої несплати заборгованості: не платиш рік і більше – сума боргу автоматично зростає на 20%; 2 і більше років – додаткова сплата сягне 30%; від 3 років – сума боргу збільшиться на 50%. Ці кошти переводитимуть одразу на рахунок дитини. По-друге, для боржників запроваджується нове покарання у вигляді недопущення до керівних посад на державній службі і до участі у виборах. Також, за прикладом ЄС вводиться кримінальна відповідальність із позбавленням волі до 2-х років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно-корисних робіт. Запроваджується автоматичний арешт усіх коштів і майна неплатників від моменту виникнення боргу, щоб вони не могли сховати гроші на різних рахунках та в родичів.

Заступник начальника Управління державної виконавчої служби – начальник відділу аналітики та статистки Управління ДВС НТУЮ у Миколаївській області Олена Ткаченко розповіла про здобутки органів ДВС у Миколаївській області у напрямі стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. За її словами, протягом 7 місяців було стягнуто майже 35,5 мільйонів гривень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *