11.01.2019

Набув чинності закон про боротьбу з домашнім насильством

2259371

В Україні 11 січня набула чинності переважна більшість норм закону Про запобігання та протидію домашньому насильству.

Відповідно до закону, покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку тепер вводиться у вигляді громадських робіт на термін від 150 до 240 годин або арешт на термін до шести місяців. Також передбачається і обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

Про це інформує Кореспондент.

При цьому будуть діяти заборони, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

У разі ж виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім’ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися в спеціалізовані центри.

Ще одне з нововведень закону — зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх. Зокрема, попередня редакція встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

Крім того, новий документом встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу в шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу в співжиття без укладення шлюбу; до продовження такого співжиття; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на термін до шести місяців або обмеженням або позбавленням волі на термін до трьох років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *