13.10.2018

«Нова» ЦВК вчинила свій перший злочин

43666944_329756847831801_342865392403742720_n

Сподівання на чесні вибори можна хоронити. Новий склад Центральної виборчої комісії довів це першими ж своїми робочими діями. Члени ЦВК оперативно виконали завдання своїх господарів — тих, хто їх делегував до складу Комісії — і призначили незаконні «перші» вибори «Рад об’єднаних територіальних громад».

Для цього вони видалили із Постанови N 122 від 9 серпня 2018 року пункт про призупинення виборчих процесів до тих пір, поки Комітет з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України не надасть роз’яснень — чи може відбуватися об’єднання громад без рішень місцевих референдумів.

Ця непересічна Постанова була прийнята Комісією внаслідок моїх числених письмових вимог і судових позовів, про що прямо зазначено в її тексті.

З часу видання Постанови N122 пройшло понад два місяці — жодного роз’яснення Центральній виборчій комісії Комітет Князевича не надав. Не складно вгадати, чому.

Та тому, що відповідь може бути тільки одна: ні, не може здійснюватися об’єднання громад без рішень місцевих референдумів. Закон України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», дія якого відновлена Рішенням Конституційного Суду України від 26.04.18 року, містить імперативну норму щодо цього.

Таку ж імперативну норму містив Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ч.3 ст.6) в редакції до 05.02.15 року, доки прямо всупереч частині третій ст.22 Конституції України ця норма не була видалена стовідсотково антиконституційним законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Антиконституційність тут є настільки явною, що насправді жодних роз’яснень не треба. Не може бути жодних «об’єднань» без рішень місцевих референдумів!

Так що мовчанка Комітету з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради України у відповідь на Постанову N122 є красномовнішою за будь-які роз’яснення — напевне, голова Комітету Руслан Князевич не ворог собі, щоб підставлятися і давати якісь явно незаконні роз’яснення.

Як не захотіли далі підставлятися під відповідальність за призначення явно незаконних виборів «ОТГ» члени ЦВК попереднього складу, що проголосували за ту Постанову 9 серпня.

А от нові члени ЦВК плюнули на все. У першу чергу на законність, а головне — на конституційні права людей і на конституційний лад в державі. І на моє персональне письмове повідомлення кожного з них про неминучу відповідальність, якщо вони вчинять подібне.

Красномовно почали. І дуже красномовно засвідчили те, про що я кажу вже давно: в Україні нема опозиції, при владі багатокланове, але єдине за своєю суттю і цілями злочинне антинародне угрупування, що свідомо знищує Україну.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *