05.01.2019

Оприлюднено переклад тексту Томосу про автокефалію Православної церкви України

1546692708-6548

У ньому викладені основні засади Православної церкви України.

У Мережі з’явився переклад тексту Томосу про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ), підписаного Вселенським партіархом Варфоломієм.

Фото перекладеного тексту виклав посол України в Туреччині Андрій Сибіга. Перший абзац складає вступ, у якому йдеться, зокрема, про слова апостола Павла: «Ви приступили до гори Сіонської… і до Церкви первороджених». Там також зазначається, що хоч Православна церква й єдина, проте розташована в різних місцях на землі.

Далі йдеться про те, що Вселенський Патріархат визнає в межах політично сформованої території України, яка протягом десятиліть вимолювала право на самостійність церкви, автокефальну православну церкву.

«…Для зцілення постійно загрожуючих розколів та розділів у помісних церквах однодумно визначаємо та проголошуємо, щоб уся православна церква, розташована в межах політично сформованою і цілковито незалежної держави Україна разом зі священними митрополіями, архиєпископіями, єписокопіями, монастирями, парафіями… існувала віднині канонічно автокефальною, незалежною і самоврядною«, — йдеться у тексті.

Також зазначається, що титул предстоятеля Епіфанія визначатиметься як «Блаженніший Митрополит Київський і всієї України». Додавати чи віднімати від титулу якісь частини без дозволу Вселенського Патріархату заборонено.

Також Константинополь у Томосі визнав ПЦУ своєю «донькою», підтвердив підпорядкування Вселенському Патріархату і закликав усі православні церкви світу визнати українську помісну церкву.

За Томосом, незгодні з будь-якими рішеннями в Православній церкві України архієреї та інші священики можуть надсилати Вселенському Патріарху апеляційні скарги, а він, своєю чергою має повноваження ухвалювати безапеляційні судові рішення щодо єпископів та іншого духовенства помісних церков.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *