04.10.2018

Павло Клімкін має вибачитися перед угорцями – і звільнитись

корнацкий-840x420Ні угорські дипломати, ні жителі Берегово не порушили українських законів.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін активно наживає Україні ворогів у Європі, яскраво демонструючи при цьому чи то свою дрімучу правову безграмотність, чи свідому підривну антиукраїнську діяльність. Мова про його «війну» з набуттям мешканцями Закарпаття угорського громадянства та із владою Угорщини.Якщо це юридична безграмотність, то я вже не раз підкреслював: це ганебно. Тому що питання громадянства є профільними для його посади і він мав би знати їх бездоганно.

А якщо він по рівню кваліфікації все ж таки відповідає займаній посаді, то те, що він робить у даній ситуації як державний службовець і дипломат, є провокацією ворожнечі з сусідньою державою, важким злочином проти України.

По-перше, пан міністр не перестає спотворювати юридичне поняття єдиного громадянства, унормоване українським законодавством. Він тлумачить його як неможливість набуття громадянином України громадянства іншої держави, тоді коли воно означає зовсім інше — неможливість існування в Україні громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. І нічого іншого!

В Україні не може бути донецького, одеського, вінницького або львівського громадянства. І нічого іншого!

Тобто, в Україні не може бути донецького, одеського, вінницького або львівського громадянства. Може бути тільки єдине громадянство України — єдиної, цілісної, соборної держави.

По-друге, говорячи про набуття нашими громадянами громадянства інших держав, Павло Клімкін постійно застосовує термін «подвійне громадянство». Він ніяк не втямить, що набуття громадянами України громадянства інших держав не призводить до «подвоєння» громадянства. Подвійне громадянство має місце в колоніальних державах, в імперіях, може бути у федеративних та конфедеративних країнах — коли людина одночасно є і громадянином «підлеглої» держави, і держави-«метрополії». Найближчий нам приклад — СРСР. Одна й та ж людина була одночасно громадянином національної республіки (наприклад, Української РСР), і громадянином Союзу РСР.

Подвійне громадянство має місце в колоніальних державах, в імперіях, може бути у федеративних та конфедеративних країнах

По-третє, Клімкін без кінця розказує про неприпустимість набуття громадянами України громадянства інших держав. Каже, що це начебто заборонено нашим законодавством. Це також повна маячня — ні Конституція, ні закон України «Про громадянство», ні будь-який інший український закон не містять у собі такої заборони.

Більше того, закон «Про громадянство України» прямо вказує: громадяни України, які набули громадянства інших держав, у правостосунках з Україною продовжують залишатися для української держави громадянами України — тільки й всього. Тобто, спеціальний закон прямо допускає можливість набуття громадянами України громадянства інших держав. Причому, без жодного обмеження їх кількості.

Щоб усе це знати, не треба навіть «академій» закінчувати — достатньо прочитати закон «Про громадянство України». Навіть не весь — вистачить пункт 1 частини першої статті 2. Там все це написано коротко і ясно.

Закон допускає можливість набуття громадянами України громадянства інших держав

Але міністр закордонних справ України не перестає звинувачувати ні в чому не винних закарпатців і угорських дипломатів у порушеннях українського законодавства, яких вони не вчиняли. Ні угорські дипломати, ні жителі Берегово, оформляючи угорське громадянство, не порушили ні букви, ні навіть духу українських законів. Однак Клімкін уперто нагнітає напругу в міждержавних стосунках.

Це такі його обов’язки як міністра закордонних справ?!

Де гарантії, що завтра він не почне те ж саме творити стосовно Польщі, Болгарії, Румунії та інших держав, сьогодні дружніх Україні?

Адже ж українці набувають не тільки громадянства Угорщини, але й інших держав. І це цілком законно.

Читайте також: Позов президента України до Бі-Бі-Сі: чи були гроші

Єдино правильним виходом із цієї ганебної ситуації, створеної одним із провідників нашої зовнішньої політики — є його негайне звільнення з посади. З вибаченнями перед українцями і Угорщиною.

Якщо ж Клімкін після такої ганьби і далі продовжить очолювати зовнішньополітичне відомство України, це буде важким ударом по міжнародному престижу нашої держави.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *