10.09.2015

Перевести гривні за кордон стало складніше

Нацбанк посилив порядок перерахування гривневих коштів за кордон.

Перерахування коштів у гривнях на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів за дорученням клієнтів-резидентів здійснюватиметься не раніше, як на четвертий операційний день після внесення банком інформації про заплановану операцію до реєстру і надання цього реєстру до Національного банку України.

Про це повідомляється на сайті НБУ із посиланням на постанову №593, яка набирає чинності сьогодні.

НБУ роз’яснює, що норма стосується операцій за договорами, укладеними резидентами із нерезидентами. Для проведення таких операцій банк попередньо зараховуватиме кошти на окремий аналітичний рахунок. Регулятор зазначає, що зараз такий порядок застосовується до аналогічних операцій в іноземній валюті.

Водночас НБУ заборонив проводити такі операції, якщо кошти в гривнях були залучені клієнтами-резидентами у формі кредиту, зазначаючи, що аналогічна вимога вже діє щодо здійснення операцій з купівлі валюти.

Зазначимо, вчора, 9 вересня, в НБУ повідомили, що регулятор поступово скасовуватиме обмеження на валютному ринку, а в середині наступного року планує перейти на нову ринково орієнтовану систему валютного регулювання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *