23.08.2018

Підприємства Миколаївщини зменшили об’єми експорту послуг

uvoz-izvozУ головному управлінні статистики узагальнили підсумки діяльності підприємств Миколаївської області у сфері зовнішньої торгівлі послугами.

У І півріччі 2018р. з представниками 112 країн співпрацювало 115 підприємств Миколаївщини. Загальний обсяг експортованих ними послуг склав 224 млн.дол. США і зменшився у порівнянні з І півріччям 2017р. на 4%. Обсяг імпорту послуг скоротився на 29% і становив 11 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі дорівнювало 213 млн.дол. США з переважанням експорту послуг над їх імпортом майже у 20 разів.

Серед експортованих послуг переважали послуги з переробки матеріальних ресурсів (69% загальнообласного обсягу) та транспортні послуги (22%). Структуру імпорту визначили послуги, пов’язані з подорожами (32% загальнообласного обсягу), ділові послуги (28%), роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності (13%), транспортні послуги (10%).

Найбільше послуг надано представникам Швейцарії (послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги), а отримано – від представників Естонії (послуги, пов’язані з подорожами), Великої Британії (ділові послуги) та Нідерландів (роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *