11.05.2018

Подвійний ідіотизм як прикриття політичної корупції

kp_04.03.2010

Про політичні афери.

Заступник міністра агрополітики з питань розвитку фермерства Віктор Шеремета опублікував статтю «Подвійний мораторій на фермерські землі». У ній йдеться про законопроекти 8236 та 8236-1 і про «попрання справедливості» щодо фермерів.

Це той випадок, який називають «тихим жахом». Високопосадовець демонструє дрімучу правову безграмотність з питань, які перебувають у його віданні. Водночас вводить суспільство в оману.

Він начебто не розуміє, що не тільки законопроект, але й закон не передає землі у власність — закон лише створює передумови для цього; що фермерство не могло почати своє відродження «у перші дні незалежності України» — оскільки фермерства раніше просто не існувало; що право довічного успадковуваного володіння, відповідно до якого засновникам селянських (фермерських) господарств надавалася земля, ніколи не замінялося правом постійного користування і нікуди не щезало після того, як відповідна норма була вилучена із закону «Про СФГ».

Але далі ще цікавіше. Чиновник начебто не розуміє, що альтернативний законопроект (8236-1) відрізняється від «кабмінівського» (8236) тільки тим, що пропонує передавати всю отриману свого часу на праві довічного успадковуваного володіння землю у власність не фермерському господарству (юридичній особі), а засновнику СФГ або його спадкоємцю (фізичній особі).

Тобто, покласти власність не до правої, а до лівої кишені — або навпаки, що врешті решт одне й те ж.

Все простіше простого, але пан заступник міністра пропонує нам заблукати навіть не у трьох, а у двох соснах і підіймає бурю в склянці води щодо «пограбування» фермерів.

Насправді ж ніхто, крім отаких чиновників, як Шеремета, і отаких «захисників селян та фермерів», як автори альтернативного законопроекту 8236-1 (а це так звана партія «Батьківщина», яку насправді від самого початку треба було назвати «Антибатьківщиною»), не грабував і не грабує фермерів та селян — тільки такі чиновники й депутати.

Це «адна каманда», як каже Юлія Тимошенко. Одні приймали й продовжують приймати тупі й сволочні закони, інші тупо й по-сволочному обертають на шкоду фермерам навіть ті норми законів, які можна було б застосувати на їх користь.

Зараз вони під прикриттям демагогії щодо «пограбування фермерів» пропонують прийняти явно неконституційний закон щодо надання одним селянам-фермерам — безоплатно у власність у декілька разів більше землі, ніж іншим — «просто селянам».

Саме так — не на якусь там дрібницю, на сотку-другу землі, а більш ніж у десять разів!

Бо першим фермерам, як селянам-фізичним особам, давали в успадковуване довічне володіння здебільшого по 50 га сільгоспземель, а селяни-пайовики отримали в рахунок земельних часток (паїв) у середньому тільки по 4 з невеличким гектара.

І ось тепер «захисники селян і фермерів» пропонують дискримінувати «просто селян» і надати фермерам та їх спадкоємцям право безоплатної приватизації тих 50 га землі.

То де ж тут справедливість?!

Чому один селянин має отримати безоплатно у власність у декілька разів більше землі, ніж інший?!

Тільки тому, що він вступив до підконтрольної «Батьківщині» Асоціації фермерів і землевласників України і вони разом проштовхнули по квоті партії свою людину на посаду заступника міністра агрополітики?

А чи не жирно вам буде, панове «батьківщинівці», купувати для себе електорат народною землею?

А головне — чи не досить дурити людей завідомо незаконними обіцянками?

Адже ж розрахунок політиків-популістів тут очевидний: буде закон прийнятий, чи не буде, або якщо навіть і буде прийнятий, але не буде виконуватися чи буде скасований (що гарантовано, у разі прийняття антиконституційного закону) — їм все одно, вони вже мають «заслугу» перед фермерами, і будуть далі морочити їм голови своєю «турботою» про них.

bf758e22aca2e4bba02aaa3310f206dc

Пора фермерам та селянам послати цих аферистів туди, куди вони заслуговують. І розпочати серйозну боротьбу за землю та достойне життя на ній.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

gazeta.ua

Читайте також: Конституційний кілок «самій успішній реформі», — Аркадій Корнацький

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *