06.12.2017

Поліцейські Миколаївщини вчили дітей протистояти булінгу

24796544_2019260184973603_5543969920582342319_nПравоохоронці розповіли школярам як протистояти фізичному і моральному насильству.

У рамках проведення профілактичних заходів «16 днів проти насильства», що проходить з 27 листопада по 10 грудня, співробітники ювенальної превенції Єланецького відділення поліції Новоодеського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області спільно з працівниками служби у справах дітей провели зустрічі із учнями 5-9 класів Малоукраїнської, Калинівської та Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Темою профілактичних бесід зі школярами стала проблема подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження із дітьми, підвищення обізнаності учнів та формування у них нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильства в сім’ї, роз’яснили їхні права та обов’язки, а також наголосили на відповідальності батьків школярів, у разі вчинення даних видів правопорушень та злочинів.
Також правоохоронці розповіли про види насильства, а саме: мобінг — це регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди людині або дитині до нього можна віднести бойкот, причіпки, кепкування, дезінформація, спричинення шкоди здоров’ю, дрібні крадіжки або псування особистих речей. Найчастіше жертвами шкільного насилля стають учні, які мають фізичні недоліки або вади, діти зі зниженим слухом або з руховими порушеннями, та ті, що мають деякі особливості зовнішності.
Ще одним видом насильства є так званий булінг – це насмішки, цькування, бойкот, приниження дитини. Мотивацією до цього стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість, боротьба за владу, потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника та самоствердження.
Крім цього, поліцейські нагадали учням про адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх та надали декілька порад.
Порада школярам, які страждають від булінгу:
Пам’ятайте, захист є завжди! Якщо над тобою знущаються, звернись до шкільного психолога, вчителя, батьків, національну дитячу гарячу лінію за телефоном ‎‎0-800-500-225 або в поліцію – 102.
Порада тим, хто вчиняє булінг:
Не забувайте, за кожну вашу дію несете відповідальність саме ви. Якщо вам менше 16 років, до відповідальності притягуються батьки (опікуни).
Ваші вчинки з юридичної точки зору кваліфікуються як крадіжки, пошкодження майна, хуліганство, нанесення тілесних ушкоджень, доведення до самогубства.
Порада тим, хто просто спостерігає булінг у колективі:
Не будьте глядачем! Прийдіть на допомогу, не дайте можливості вчинити булінг у вашому колективі! На місці потерпілого може опинитися кожен.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *