07.11.2018

Понад 33 км каналізаційних мереж у місті зношені, знаходяться в аварійному стані і давно потребують заміни, – МКП “Миколаївводоканал”

45626283_1211305879024893_2841842910435999744_nЗ 80-х років минулого століття в Миколаєві ніхто не займався масштабним ремонтом мереж водовідведення. Більшість з них вже вичерпали свої ресурси, саме тому можна побачити велику кількість аварій та закупорок. В місті більше 33 кілометрів аварійних каналізаційних мереж. Загроза їх руйнування назріла не лише в Миколаєві, а у інших містах України. Пов’язано це з експлуатацією залізобетонних колекторів, термін використання яких – 25 років.

 Про це повідомляє підприємство у фейсбук.

 – Що відбувається під час руйнування колектору? По-перше, витікають стоки, і чим більший колектор, тим гірші наслідки. По-друге, на місці руйнування колектору утворюється провалля. Часто їх можна побачити на дорогах, але існує ризик, що під землю підуть об’єкти інфраструктури та цілі будівлі. Ремонт колекторів та ліквідація наслідків руйнувань потребують значних коштів, багато часу, зусиль, і супроводжуються відключенням від водопостачання.

 Побудовані за радянських часів каналізаційні мережі із залізобетону не підходять для зведення колекторів.  У зв’язку з виділенням зі стоків сірководню в процесі транспортування стічних вод відбувається активна корозія верхньої частини колекторів: бетон стає крихким, сталева арматура іржавіє, труба втрачає міцність і руйнується.

 Верхній шар ґрунту поступово вимивається стічними водами і над трубами утворюються великі порожнини, які потім призводять до провалів. 

 Щоб не допустити аварій у Миколаєві за підтримки міського голови Олександра Сєнкевича МКП «Миколаївводоканал» продовжує роботу з Міжнародним інвестиційним банком.

 Зазначається, що проект співпраці реалізовується у три етапи. Так, на першому буде замінено 210 метрів колектора по вул. Кузнецькій діаметром від 1200 до 1400 мм. На другому – буде реконструйовано 1 969 метрів колектора по вул. Адмірала Макарова діаметром від 400 до 600 мм. На третьому –  1 099 метрів колектора діаметром від 600 до 800 мм. по вул. Малій Морській. Санація і реновація колекторів з використанням сучасних полімерних матеріалів дозволяє надійно захистити їх від агресивного впливу газової корозії. 

 – Треба об’єднати зусилля водоканалів, громадськості, міст та держави за двома напрямками: законодавче забезпечення та фінансування. Фінансувати відповідні роботи повинні самі водоканали, міські бюджети, державний бюджет та міжнародні фінансові організації на певних умовах. Потрібно звернути особливу увагу і на внутрішнього інвестора. Він мусить бути впевненим, що інвестиції повернуться. Механізмом може стати стимулююче утворення тарифів — так зване RAB-регулювання. Це дозволить внутрішнім інвесторам вкладати кошти, маючи реальні гарантії їх повернення.

Залишити відповідь