10.09.2015

Порошенко, Меркель, Олланд і Путін зустрінуться в жовтні у Парижі

Зустріч міністрів закордонних справ Франції, Німеччини, України та Росії відбудеться 12 вересня у Берліні, а зустріч лідерів країн - на початку жовтня у Парижі.

Про це повідомляє сайт президента України.

Петро Порошенко провів телефонну розмову з канцлером Німеччини, президентом Франції та президентом Росії.

Співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей та результати останнього засідання Тристоронньої контактної групи та її чотирьох робочих підгруп, яке відбулося 8 вересня у Мінську.

Співрозмовники відзначили значний прогрес на шляху до припинення вогню і відзначили необхідність підписання найближчим часом документу щодо відводу від лінії зіткнення танків, гармат калібром до 100 мм та мінометів до 120 мм за належного моніторингу і верифікації режиму відводу з боку інспекторів СММ ОБСЄ, зокрема шляхом створення постійно діючих пунктів вздовж лінії зіткнення. Президент України також наголосив на необхідності виведення усіх іноземних військ з окупованих територій та відновлення повного контролю України над державним кордоном.

«Лідери України, Німеччини і Франції погодилися, що проведення псевдовиборів в окремих районах Донецької та Луганської областей буде порушенням Мінських домовленостей і поставить під загрозу весь процес подальшого політичного врегулювання», — йдеться у повідомленні.

Порошенко також закликав негайно звільнити усіх українських заручників, зокрема й тих, хто незаконно утримується в російських тюрмах – Олега Сенцова, Олександра Кольченка і Надію Савченко.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *