10.12.2018

Правоохоронці саботують розслідування у Кривоозерському ПАЛ — звернення до прокурора

19793-1_largeПопри рішення суду та очевидність фактів, з місця не рухається справа про розкрадання бюджетних коштів у Кривоозерському професійному аграрному ліцеї. 

На редакцію нашого видання надійшов текст відкритого звернення до очільника обласної прокуратури Тараса Дунаса від викладача Кривоозерського ПАЛ Ольги Підвисоцької. Вже кілька років поспіль жінка вимагає розслідування кричущих фактів присвоєння бюджетних коштів посадовими особами навчального закладу. Втім, фраза «а віз і нині там» точно описує хід розслідування.

Нещодавно слідчий, яка вела справи, прийняла рішення про закриття розслідування. Однак суд визнав таке рішення незаконним. Та чи зруше справа з мертвого місця — Ольга Підвисоцька рзраховує достукатись до головного прокурора області. Далі звернення без змін та доповнень.

Звернення прокурору Миколаївської області Дунасу Т.О.

      Шановний Тарасе Омеляновичу, звертаюсь до Вас через засоби масової інформації, оскільки мої два  звернення через приймальню Миколаївської обласної прокуратури та електронну пошту виявились неефективними. Принцип «замкненого кола» в усіх органах влади, в тому числі і в органах прокуратури,   успішно продовжує виконувати свою неперевершену функцію. Все, на що ми сподівалися після звершення Революції Гідності, на жаль тільки й залишилися нашими сподіваннями. Припускаю, що можливо Вам просто  було невідомо про мої звернення, адже для цього у штаті є заступники, які вже точно не могли не знати про них. Отже, все по порядку, а висновок за Вами.

     В серпні 2016 року, на  Вашому особистому прийомі в Первомайській місцевій прокуратурі,  я звернулася зі скаргою на бездіяльність Кривоозерського відділення прокуратури та Кривоозерського  ВП у розслідуванні кримінальних справ:

 

  • №42014150250000005 від 04.08.2014 – організована незаконна видача дипломів  учням, які не закінчили навчання в Кривоозерському ПАЛ;
  • №12015150250000220 від 10.07.2015 – незаконне привласнення коштів стипендіального фонду Кривоозерського ПАЛ головним бухгалтером та бухгалтером по нарахуванню стипендій;
  • №12016150250000433 від 19.08.2016 – халатність посадових осіб, яка виявилася в ненаданні свідоцтв більше 40 учням, які навчалися за професією «водій категорії С».

 

    За результатами розгляду моєї скарги Миколаївською обласною прокуратурою було прийняте рішення про скерування кримінальних  справ для подальшого розслідування до Миколаївської місцевої прокуратури №1.

Оскільки,  жодних слідчих дій ні вказаною прокуратурою, ні Очаківським ВП  не проводилося, то 24.04. 2018 року я звернулася із заявою на Ваше ім’я в приймальну громадян прокуратури області  про надання інформації про стан вказаних кримінальних справ.

З отриманої відповіді Миколаївської місцевої прокуратури №1 від  08.05.2018 року № (15-31) 5193-16-18, мені стало відомо, що 31.03.2018 року слідча Гончарова К.П., якій щойно були передані ці справи для розслідування  (кримінальні провадження знаходилися в іншого слідчого), прийняла рішення про закриття всіх вищезазначених кримінальних справ, як виявилося пізніше, без будь яких слідчих дій

Не погоджуючись із відвертою бездіяльністю слідчої та  процесуального прокурора, мною були направлені скарги про скасування Постанов слідчої  до Генеральної прокуратури, Миколаївської обласної прокуратури та Миколаївської місцевої прокуратури №1.

У відповіді за підписом  першого заступника керівника Миколаївської місцевої прокуратури Ю. Табули від 15.06.18р. № (15-31) 5193-16-18 чітко зазначено «Вказане рішення слідчого є законним, підстави для його скасування відсутні».

Хочу зазначити, що Ухвалою  Центрального районного суду від 25 липня 2018 року,  було  постановлено скасувати Постанову слідчої про закриття кримінального провадження №    42014150250000005 від 04.08.2014 року ( ст.366 ч.1 ККУ),  а Ухвалою  Центрального районного суду від 31 жовтня 2018 року,  було  постановлено скасувати Постанову слідчої про закриття кримінального провадження     №12015150250000220 від 09.07.2015 року ( ст.364  ККУ).

   Це те,  що мали би зробити прокурори  Миколаївської місцевої прокуратури №1, прокурори Миколаївської області, але щось їм це зробити завадило. Що …?!

    Звісно, що в своїх заявах я просила притягнути до відповідальності за дії /бездіяльність відповідальних осіб, які мали би контролювати дотримання ККУ, а не покривати бездіяльність слідчих органів, тим самим дозволяючи порушувати закон як громадянами так і правоохоронними органами. Але, основне моє прохання заключалося у вирішенні питання визначення подальшої підслідності справ та направлення їх для розслідування  Первомайською місцевою прокуратурою (на сьогоднішній день, причини для сумнівів щодо ефективного розгляду справ Первомайською місцевою прокуратурою, сподіваюсь відсутні).

   Доля розгляду мого звернення щодо визначення підслідності кримінальної справи незаконно виданих дипломів у Кривоозерському ПАЛ  мені досі невідома, а от щодо справи про розкрадання коштів стипендіального фонду в Кривоозерському ПАЛ головним бухгалтером, заслуговує окремого акценту. Не дивлячись на те, що суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І., який розглядав скаргу на постанову слідчого, в Ухвалі від 1 листопада 2018 року чітко вказав «… в Миколаївському ВП розслідування є ще більш неефективним… За такого вважаю  необхідним направити матеріали кримінального провадження до прокуратури Миколаївської області для вирішення питання щодо доручення проведення розслідування СУ ГУ НП в Миколаївській області, або до ВП, що є більш наближеним територіально».

    При цьому,  у прокурора відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення прокуратури Миколаївської області Д. Шульги, інше бачення вирішення мого звернення. Попри думку судді та мою скаргу на дії / бездіяльність прокурорів  Миколаївської місцевої прокуратури № 1, прокурор Д. Шульга надсилає «за територіальною належністю для розгляду звернення Підвисоцької О.В.» до … Миколаївської місцевої прокуратури №1.  

    Спробую дати оцінку діям вказаного прокурора та прокурорам Миколаївської місцевої прокуратури №1, але ні, мабуть попрошу зробити це Вас, Тарасе Омеляновичу, у Вас це вийде професійно та дієвіше, на що щиро сподіваюся.

     До відома, Постанова слідчої  про закриття третьої по списку кримінальної справи, знаходиться в руках правосуддя. Надто вже хотілося, щоб законність закриття  цієї справи була визначена в стінах прокуратури Миколаївської області, без відволікання суду на відверту та цинічну бездіяльність правоохоронних органів.

 

З повагою та сподіванням на особистий прийом,

голова первинної профспілкової організації

працівників Кривоозерського ПАЛ

Ольга Підвисоцька.

001 002 003

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *