29.05.2018

Самотній пікетувальник і миколаївська поліція

Ilchenko

День Європи у Миколаєві відсвяткували яскраво, масштабно. З великою кількістю гітаристів. Але ж Європа не на гітаристах тримається (перепрошую, погарячкував, і на них теж). Європа насамперед тримається на взаємоповазі. А от її нам дуже не вистачає.

Найколоритнішим персонажем нашого міста можна справедливо вважати пенсіонера-активіста Анатолія Ільченка. Цей самотній пікетувальник проти кого тільки не протестував: і проти покійного Володимира Чайки, і проти біглого Януковича, і проти «губернатора-співака» Олексія Савченка. На День Європи наш герой вийшов на Соборну площу з плакатом «Євросоюз – гидота!».

Ільченко не хуліганив, нікого не ображав, нікому не заважав, а просто висловив свою суб’єктивну думку. Підбігли поліцейські та почали свої спроби усунути протестувальника з площі (чи хоча б подалі від сцени). Зрозуміло, що «культовий пенсіонер» не погодився та спробував подзвонити в поліцію, щоб знайти управу на тих поліціянтів, які на нього «наїхали». Це нічого зрештою не дало.

Висновок з того, що сталося, дуже простий. Дивак Ільченко, який ходить з плакатом «Євросоюз – гидота!», є більш європейським за своєю сутністю (бо знає і захищає свої права), ніж миколаївські патрульні поліцейські, які намагалися «врятувати» від беззбройного пенсіонера святкування Дня Європи. З самотнього пікетувальника можна сміятися, можна кепкувати, але його активності варто тільки позаздрити. Чи готові ми до того, щоб нашу мирну активність повсякчас перепиняли люди в уніформі (або в штатському), як вони це зробили з Ільченком? Як ми на подібне реагуватимемо? Як захистимо себе? Це і є основні та наріжні питання сучасності – щоденного всеукраїнського Дня Європи.

SG

Читайте також: Бл@ди, сэр…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *