13.10.2018

Сьогодні починається майже повна українізація телеефіру

 

1460725604-9308-televizorЗакон «Про внесення змін у деякі закони України щодо мови в аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації», ухвалений у травні, починає діяти. Закон набирає чинності сьогодні, повідомляється на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Згідно із законом, для телерадіоорганізацій загальнонаціональної та регіональної категорії частка передач або фільмів державною мовою має становити не менше 75% в періоди між 7.00 і 18.00 і між 18.00 і 22.00. Для місцевих телекомпаній квота становить 60%. Окремо встановлена обов’язкова частка новин державною мовою — не менше 75% в періоди з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00. Мовники повинні показувати фільми та передачі, які не є їх власним продуктом, тільки українською мовою (за винятком фільмів і передач, крім дитячих та анімаційних, які створені до 1 серпня 1991 року). Фільми та передачі, трансляція яких допускається не державною мовою, повинні бути з субтитрами українською мовою. Фільми, створені на території республік колишнього СРСР не російською і не українською мовою і надалі дубльовані російською, повинні бути озвучені або дубльовані українською.

Мовні квоти не поширюються: на суб’єктів державного іномовлення; на телерадіоорганізації зарубіжного мовлення (вони можуть ретранслюватися лише зі звуковим рядом, який відповідає вимогам про 60% української мови); на телерадіоорганізації, які спеціалізуються на науково-просвітницьких передачах на одному або декількох офіційних мовах Європейського Союзу; на супутникові телеканали, які орієнтовані на освітні передачі по вивченню іноземних мов. За порушення закону передбачений штраф — 5% від загальної суми ліцензійного збору. У Нацраді нагадують, що в перший рік після вступу закону в силу буде діяти перехідний період: передачі власного та національного виробництва, незалежно від мови їх виконання, будуть зараховуватися до частки передач, виконаних державною мовою. «Відтепер Національна рада починає моніторинг мовлення телеканалів. В першу чергу буде проведено моніторинг тих каналів, які, згідно з попередніми даними, мали найменшу частку україномовних передач», — пообіцяли в Нацраді з ТБ. Законопроект «Про внесення змін у деякі закони України щодо мови в аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації» Верховна Рада ухвалила в травні. У червні його підписав президент України Петро Порошенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *