11.10.2018

У 5 разів більше офіційного: скільки коштує година роботи в Україні

pochasovaya_oplataМаксимальна пропозиція по оплаті праці за годину на сьогодні склала 300 грн. Водія для доставки обідів винагородять фінансово на 50 грн менше, але нададуть обід. Які тенденції на ринку подібних вакансій і скільки сьогодні платять за 60 хвилин роботи — розповіли експерти OLX.

У той час як за кордоном погодинна оплата вже давно є частиною трудового життя багатьох компаній, в Україні ця практика тільки набирає обертів. Найбільше варіантів з таким заробітком пропонується для студентів і тих, хто у пошуку підробітку до своєї основної діяльності.

Середня вартість робочої години українця, за даними Держстату, у другому кварталі 2018 року становила 64 грн. На майданчиках з вакансіями можна знайти оголошення від роботодавців з тарифом у 5 разів вище.

Серед пропозицій з погодинною оплатою найбільш затребуваними виявилися блакитні комірці — представники фізичної найманої праці. Аналітики OLX Робота дослідили найбільш оплачувані робочі сфери за даними за весну 2018 року і розповіли —  кому за 60 хвилин платять найбільше.

Транспорт / логістика:

 1. Вантажник на ринок — 300 грн
 2. Водій для доставки обідів — 250 грн
 3. Водій таксі — 150 грн

Будівництво:

 1. Різноробочий — 300 грн
 2. Укладальник тротуарної плитки — 300 грн
 3. Озеленювач парків — 250 грн

Виробництво / енергетика:

 1. Оператор екскаватора — 300 грн
 2. Різальник каменю — 250 грн
 3. Фасувальник деревних гранул — 150 грн

Сільське господарство / агробізнес / лісове господарство:

 1. Пилорамник — 250 грн
 2. Комбайнер — 125 грн
 3. Садівник — 100 грн

Роздрібна торгівля / продажі / закупівлі:

 1. Таємний покупець — 200 грн
 2. Реалізатор з продажу креветок — 200 грн
 3. Помічник продавця пива — 150 грн

Так, у сфері транспорту та логістики вантажникам за годину можуть заплатити 300 грн. Щоправда, для цього доведеться докласти зусиль та пошукати вакансії. Середня вартість їхньої години зазвичай у 2, а то й у 3 рази нижче. 250 грн пропонують водієві для доставки обідів. З бонусів такої робочої співпраці обід, який пропонують водієві. 150 грн у середньому платять проактивним таксистам. Але ж і умови особливі — замовлення потрібно брати тільки від 100 грн.

Велика винагорода праці й у сфері будівництва. Різноробочим можуть заплатити 300 грн. Стільки ж дадуть й укладальникові тротуарної плитки. Для цього доведеться попрацювати з ФЕМ — фігурними елементами мощення. Озеленювачам обіцяють 250 грн/год і навіть беруть без досвіду роботи.

Виробнича сфера також потребує фахівців з неповною зайнятістю. Оператору екскаватора готові заплатити 300 грн. Різальнику каменю — 250 грн. Тут знадобиться досвідчений фахівець із навичками роботи на верстаті. Фасувальник деревних гранул отримає менше — 150 грн, проте й працювати може без досвіду.

У сільському господарстві високо оцінюють годину роботи праці пилорамника — 250 грн. Варто уважно вивчити вимоги, бо роботодавець пропонує цю суму не тільки за годину, але і за куб роботи. 125 грн може заробити комбайнер. Садівник з досвідом озеленення отримає за годину 100 грн.

У продажах вартості нижче. На сьогодні найбільш вигідна пропозиція у цій сфері — погодинна оплата праці таємного покупця. За годину складної перевірки магазину або банку претендентові пропонують до 200 грн. Стільки ж обіцяють херсонські роботодавці реалізатору креветок. Помічник продавця пива увійшов до трійки найбільш оплачуваних вакансій погодинно з зарплатою 150 грн.

Майстрам на всі руки, так званим чоловікам на годину, також буде нескладно знайти пропозицію з максимальною вартістю за погодинні послуги. Сантехніка, електрика та дрібний ремонт можуть принести універсальним різноробочим до 300 грн.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *