16.10.2018

У мерії роз’яснили, чому в центрі міста Миколаєва текли каналізаційні ріки

44173747_163318644605504_1202394103313072128_n

У вівторок, 16 жовтня, під час робочої наради в мерії за дорученням міського голови Олександра Сєнкевича керівник комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко доповів про причини витоку каналізаційних стоків у центрі міста та обсяг робіт, проведених фахівцями для ліквідації даної ситуації.

—   Те, що відбувалося у центрі міста минулого тижня, це наслідки ремонту каналізаційного колектора по вул. Адмірала Макарова. Ситуацію передбачити було неможливо. Для того, щоб прокласти новий колектор, ми облаштували тимчасове перекачування стоків. Тимчасовий напірний трубопровід перекачував стоки з вул. Адмірала Макарова, згідно з проектом ми переключилися на вул. Артилерійську: тут почалися неприємності. Збільшений обсяг стоків, який пішов вул. Артилерійською, відповідно «зачепив» вул. Шевченка, Потьомкінську, Спаську, Нікольську, тобто всі вулиці, які перетинають Соборну. Почалися закупорки. Пориви, на жаль, почалися вночі, причому зафіксовано одночасно 10-12 випадків одночасно в різних місцях трубопроводу. Фахівці «Миколаївводоканал» проводили оперативну роботу з прочищення магістралі, проте труби забивалися знов і знов. Тому прийнято рішення переключитися знову на вул. Адмірала Макарова, повернутися у вихідне положення.

Це трохи затримало роботи з заміни колектора по вул. Адмірала Макарова. Втім, за словами керівника підприємства, вимушену затримку використовують для промивання колекторів по вищевказаних вулицях.

—  Цим займалися безперервно, не припиняючи роботу протягом вихідних. На сьогодні будемо розглядати можливість повторного переключення стоків колектору на вул. Артилерійську, — констатував Борис Дуденко.

Директор КП «Миколаївводоканал» поінформував, що в рамках співпраці з ЄІБ в проекті є закупівля обладнання для телеінспекції трубопроводу. Проблема в тому, що в Україні цим займається лише один представник, і ціни на обладнання надзвичайно високі.

—  Ми провели переговори з німецькою компанією,  яка хоче вийти на український ринок, і, можливо, ми станемо першими клієнтами. Ціна питання втричі менше, ніж в Україні, — зазначив Борис Дуденко.

Що стосується стану каналізаційних колекторів у інших районах міста.

—  Провулок Суднобудівників: там два каналізаційні колектори цілком непридатні для використання. Наразі ми намагаємося провести санацію двох напірних ліній. Виготовляємо нову камеру. По вул. Скороходова: через ті два колектори, які можуть обвалитися, роботи призупинені, прокладено біля 100 метрів нового колектору, це половина обсягу. Почалася прочистка колектору по вул. Сидорчука, — розповів Борис Дуденко.

Міський голова запитав, на якому етапі роботи щодо заміни колектору на вул. Богородичній. За словами директора підприємства, до кінця року планується завершити ремонт. Керівник міста запланував виїзну робочу нараду разом з профільним заступником, щоб обговорити з підрядником хід робіт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *