02.09.2018

У Миколаєві популяризують пам’ятку археології «Городище Дикий Сад»

107У Миколаєві на території пам’ятки археології місцевого значення відкрили історико-археологічний комплекс «Дикий сад» , та з цієї нагоди влаштували святкову програму «Герої земель кімерійських».

Видовищний захід організовано за підтримки Миколаївської обласної державної адміністрації. Глядачам продемонстрували поєдинки кіммерійських воїнів, римських гладіаторів, монголів та литовських лицарів, українських козаків.

За словами Кирила Горбенка, керівника розкопок «Городище Дикий Сад», 2018 рік став знаковим для пам’ятки археології.

—         «Дикий Сад» відомий в наукових колах вже понад 90 років, особисто для мене це вже 24 сезон роботи тут. Нарешті в останні два роки депутати міської ради виділили фінансування на дослідження, нам вдалося розчистити територію від відвалів, зафіксувати низку нових об’єктів. Поточного року продовжили роботу, про результати розповімо широкому загалу трохи пізніше, після завершення сезону, — розповів фахівець.

На його думку, новим поштовхом до зростання інтересу громади до розкопок стали масові заходи з нагоди Дня археолога, проведені минулого та поточного року на території городища.

—         За ініціативою голови облдержадміністрації Олексія Савченка протягом двох тижнів на цій території зробили маленьке диво: облаштували огорожу, розмістили інформаційні таблички, виконали візуалізацію низки об’єктів, впорядкували прилеглу територію. Всі, хто причетний до таких перевтілень, — а це обласне та міське управління з питань культури, представники низки будівельних організацій, — переконані, що це лише початок.  Головне – створити установу музейного типу, музей просто неба. Це загальноєвропейська традиція, за кордоном їх називають скансени. Миколаїв для цього має великі перспективи, адже в жодному місті в Україні немає в сучасному центрі міста такого історичного об’єкту, — підсумував Кирило Горбенко.

На 1,5 га території городища «Дикий Сад» можна оглянути біля 20 археологічних об’єктів, дізнатися, як жили люди, чим вони займалися.

—         Ми можемо зробити 10 кроків сходами і потрапити до бронзового віку, приблизно в кінець 13 століття до нашої ери. Думаю, що сьогоднішній захід – це лише початок, і ми працюватимемо й далі, щоб «Дикий Сад» став справжнім серцем міста, — підкреслив керівник розкопок.

Відкриваючи масштабне святкування, голова області Олексій Савченко зазначив, що не можна забувати свої історичні корені.

—          За рік чи 10 років саме на цьому місці будуть проводити різноманітні події. Звертаюся до всіх миколаївців —  треба об’єднатися, підтримати цю ініціативу, і подати це, як перлину міста Миколаєва. До речі, вперше з міського бюджету було виділено кошти на проведення розкопок саме з ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича. Я підтримав ідею, спрямовану на направлення туристичного потоку до Миколаєва, — відзначив Олексій Савченко.

На згадку про святкову подію Асоціація реконструкторів Миколаївщини подарувала очільнику області копію лицарського меча.

Відділ інформаційного забезпечення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *