12.12.2015

У Миколаєві проходить Всеукраїнська конференція Центрів допомоги учасникам АТО (ФОТО)

50

Сьогодні, 12 грудня, більше 150 волонтерів приїхали до Миколаївщини на Всеукраїнську конференцію Центрів допомоги учасникам АТО.

За словами волонтера Міністерства оборони України Олексія Липириди, це вже другий такій захід, і головна мета показати позитивний досвід налагодженої роботи між обласною владою та волонтерами. Сьогодні по всій Україні створюються Центри допомоги демобілізованим учасникам АТО, і на жаль не завжди вони можуть ефективно працювати.

Миколаївщина готова ділитися своїм досвідом ефективної взаємної між держслужбами та волонтерами.

Відкриваючи конференцію заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська зазначила, що комунікацію вдалося налагодити, ще коли наш регіон зіткнувся з новими викликами: у лютому 2014 року, коли бійці 79-ї бригади поїхали до Чонгару, а навесні Миколаївщина прийняла перших військових та їх родини з Криму.

-Ремонт військових частин, розселення сімей у санаторіях та забезпечення всім необхідним. Тоді вперше ми налагодили комунікацію між обласною владою, волонтерами, військовими та їх родинами. А потім ми прийняли 10 тисяч вимушених переселенців, з яких 2 тисяч дітей. Щоб відволікти дітей від страшної війни влаштували їх на літній відпочинок до дитячих таборів та санаторіїв. І тоді на допомогу прийшов бізнес: тисячі тон гуманітарних вантажів, необхідних речей та коштів. Мабуть найважчим стали перші 200 … горе, яке спіткало Україну, ще дужче згуртувало всіх нас, — згадала вона.

За її словами за сприянням меценатів та благодійників вдалося з обласного благодійного фонду виділити матеріальну допомогу сім’ям загиблих Героїв, а це 4,2 млн. грн.

Медична та психологічна реабілітація, надання пільг та соціальної допомоги, виділення земельних ділянок та оздоровлення дітей – це мабуть не повний сектор тих питань які вирішуються щодня. Такий важливій досвід допоміг завчасно підготувалися до прибуття й першої хвилі демобілізованих. Так, за дорученням голови облдержадміністрації Вадима Мерікова було розроблено чіткий план підтримки та соціального захисту демобілізованих, інформаційні довідники та дорожні карти, відкриття Центру реабілітації учасників АТО, закупівля нового медичного обладнання та цілий комплекс психологічної допомоги.

Неможливо було виконати всю цю роботу без повної координації з нашими волонтерами. Сміливо можна сказати, що Миколаївська область сформувала справжній волонтерський десант. Наші волонтери активно працюють з військовими на фронті і в міністерствах, — розповіла Оксана Янішевська.

Для координації цієї роботи при облдержадміністрації була створена Рада волонтерів, яка запрацювали за різними напрямками. В подальшому це дало поштовх для створення Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО, які працюють у всіх районах всієї області.

Координатор Центру Ольга Малярчук розповіла про діяльність та зазначила, що завдяки спільній роботи органів влади вдалося налагодити анкетування демобілізованих та їх родин. Всі данні зберігаються в спеціальній базі у департаменті соціального захисту, що дає можливість забезпечити їх конфіденційність.

Ми не стоїмо на місці, не скиглимо і не вимагаємо – ми просто разом діємо. Хотілось, щоб такий досвід співпраці був у всіх областях, тільки можна змінити Україну, – впевнена вона.

51 54 52 53

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *