19.10.2018

У Миколаєві пройшли заходи присвячені 75-річчю від дня народження Андрія Антонюка

44317414_290774135095655_4651671158930800640_n

2018 рік оголошено на Миколаївщині Роком пам’яті видатного діяча культури, народного художника України, лауреата Державної премії імені Т.Г. Шевченка Андрія Даниловича Антонюка.

Повідомляє Миколаївська міська рада.

З нагоди 75-річчя від дня народження Антонюка А.Д. за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини в Миколаєві та міських закладах культури було проведено низку заходів.

Так, 13 квітня у виставковій залі Миколаївського міського палацу культури і мистецтв відбулося відкриття виставки живопису «Учителю! Хто ми?», присвяченої пам’яті Андрія Даниловича. Експозиція була сформована в рамках великого проекту «Південний шлях», що спрямований на відкриття серії виставок по містах України з нагоди вшанування пам’яті великого митця.

16 квітня, цього ж року, на стіні Будинку художника (пр. Центральний, 96), в якому жив і творив Андрій Данилович більше 40 років, на честь народного художника було встановлено меморіальну дошку.44404773_545331785942982_5850919555181838336_n

Великим натхненням роботи митця послугували і закладам естетичного виховання міста. 27 вересня у Дитячій школі мистецтв № 2 відбулась літературно-мистецька програма з нагоди ювілейних дат видатних миколаївців — «Світло творчості ювілярів-краян Андрія Антонюка та Дмитра Креміня». В рамках заходу присутні, спілкуючись з поетом та слухаючи музичні композиції, мали змогу споглядати довершені роботи Андрія Антонюка з приватної колекції.

Протягом року творчість художника панувала і в бібліотеках міста. В різних куточка Миколаєва було проведено безліч тематичних, культурно-мистецьких подій. Зокрема: вечір-портрет А. Антонюка «…Радощі й біду беру, як долю…» в рамках XVI виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга»; флешбук — акція у соцмережі Facebook за книгою Д.Креміня, А. Антонюка «Лампада над Синюхою»; веб — презентація «Співець української душі: творчість народного художника України А. Антонюка»; художня панорама творчості «Ясновидющі очі Андрія Антонюка»; краєзнавча хвилинка «Слава і гордість Первомайщини»; ескізи дивовижного життя «Художники-ювіляри: А. Д. Антонюк»; етнографічні посиденьки «З обійнятих любов’ю літ на Богополлі». Окрім цього, читачам була презентована тематична полиця «Сучасний миколаївський митець А. Антонюк» та художня галерея «Золоті лампади українського степу».

Цієї осені згадували Андрія Даниловича і на його малій Батьківщині. 11 жовтня у Первомайській ЗОШ № 17 ім. Миколи Вінграновського відбулися урочистості з нагоди вшанування світлої пам’яті відомого земляка, випускника школи та почесного громадянина міста Андрія Антонюка та відкрито меморіальну дошку.

Закінчився калейдоскоп подій 12 жовтня в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна, де було презентовано виставку «75. Портрет Андрія». На мистецькому заході  авторські музичні твори представила увазі присутніх старший викладач Дитячої школи мистецтв №2, композитор Ірина Степанова-Боровська. Свої глибокі та чуттєві композиції авторка присвятила Андрію Даниловичу.

Добігає до кінця Рік пам’яті видатного діяча культури — Андрія Антонюка, лише календарний рік. Мистецтво — вічне і  про геніальність такого видатного митця ще довго свідчитиме його надзвичайно великий творчий доробок, яким милуватиметься і пишатиметься ще не одне покоління українців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *