12.10.2018

У Миколаївській обласній дитячій лікарні з’являться сучасні палати паліативної допомоги

брошура 2

Загалом у Миколаївській області налічується 78 дітей, які потребують паліативної допомоги, вісім з них  перебувають в стаціонарі. Загалом в області налічується 3000 осіб, які потребують паліативної допомоги.

Про це стало відомо з листа, який надійшов на пошту редакції.

Найближчим часом має відбутися формування й відкриття дитячих паліативних палат, які будуть обладнані всім необхідним. Наразі готується відповідний наказ після чого на ці потреби буде виділено фінансування. У нових палатах передбачене перебування й батьків дітей, які потребують паліативної допомоги, — повідомив  Олександр Пліткін

Нa прес-конференції тaкож було презентовaно брошуру «Прaвa дітей, що потребують пaліaтивної допомоги», для безкоштовного поширення їх серед бaтьків тa медичних прaцівників.

За словами Едуарда Горбатенка,  голови правління МБФ «Віта – Лайт»  критичної ситуації з доступом до знеболення в області не має, але є проблеми через відсутність дитячого морфіну.

—  У 2017 році в Укрaїні було зaреєстровaно морфін у сиропі, який є придaтним для признaчення дітям – це розчин, солодкий нa смaк.  Проте в області дитячого морфін у сиропі чи пігулках не має, його не закупили і його не можуть придбати самі батьки. Нажаль, поки обласні чиновники ніяк на це не реагують. Морфіну в сиропі немає і купити його неможливо, — резюмував Едуард Горбатенко.

Довідкова інформація:

Паліативна допомога – полегшення страждань пацієнта. Забезпечення адекватного знеболення та надання психосоціальної і духовної підтримки хворим та їхнім сім’ям, які зіткнулися з проблемами важкого захворювання.

За даними МОЗ у 2017 році –  майже 17 500 українських дітей, за даними ЮНІСЕФ – від 30 000 до 70 000 дітей потребували паліативної допомоги.  Така розбіжність свідчить про недостатню увагу з боку держави до проблем невиліковно хворих дітей. Крім того в Україні відсутнє чітке законодавство, яке визначає статус дітей, які потребують паліативної допомоги. В результаті чимало маленьких пацієнтів змушені жити з нестепним болем, бо лікарі відмовляються надавати допомогу важкохворим дітям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *