12.08.2017

У NASA готуються випробувати першу плазмову ракету

114188

Розробники сподіваються, що вона дозволить розширити межі експедицій Сонячною системою та перевозити велику кількість вантажу.

Американська космічна агенція NASA 2015 року доручила компанії Ad Astra побудувати плазмову ракету. Наразі ця конструкція готова до реальних випробувань, передає «5 канал».

Як зазначається у повідомленні, «компанія зараз проводить кілька нетривалих випробувань двигуна і готується до більш довгого 100-годинного тесту. Коли той буде проведено наступного року, двигун буде готовий до реальних місій».

Зазначимо, що плазмова ракета (магнітний прискорювач зі змінним питомим імпульсом) працює, нагріваючи неон або аргон до неймовірно високих температур за допомогою магнітних полів. Ця розпечена плазма потім вистрілюється з ракети на великій швидкості, таким чином забезпечуючи рух.

Головною перевагою розробки перед традиційними хімічними ракетами є те, що вона може підтримувати невелику кількість тяги тривалий час, тобто днями, тижнями і навіть місяцями. Відтак, двигуну потрібно менше палива, а значить, ракета зможе перевозити більше вантажу.

«При такій малій тязі польоти триватимуть довше, але коли справа доходить до перевезення вантажів, це вже не настільки важливо», – зазначається у повідомленні.

Також передбачається, що плазмові ракети можна буде використовувати для відправлення кораблів до далеких цілей. Зокрема, на повній тязі плазмові ракети можуть дістатися Юпітера, Сатурна за рік або два. Тобто кількість експедицій у далекі межі Сонячної системи збільшиться.

Читайте також: Сонячні дороги майбутнього: у Франції знайшли альтернативу асфальту

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *