02.01.2019

У Первомайську в міському парку невідомі самовільно вирубують дерева

bcce5e752271a0459eec2953635fbde0_XLОсінньо-зимовий період змушує частину громадян задумуватися над тим, чим опалювати власні домівки. Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ стали вкрай непривабливими.

Останнім часом на території міста спостерігається збільшення кількості незаконного знесення зелених насаджень, що є неприпустимим, – повідомляє видання «Газета ТВ Всесвіт».

Так в міському парку «Дружба народів» за 10 днів поточного місяця знищено два великих дерева, на зростання яких пішло більше 20 років.

Попереджаємо, що за самовільне видалення дерев на території населеного пункту передбачене покарання відповідно до статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: ст.. 65 (від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, це від 170 до 510 гривень, і на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців — від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та ст..152 (від двадцяти до восьмидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадових осіб, фізичних осіб-підприємців — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Крім того, порушник відшкодовує нанесені ним збитки комунальній власності. Розмір збитків залежить від розміру пенька незаконно зрізаного дерева. Щорічно розмір цих збитків коригується на індекс інфляції. Так відповідно до Постанови КМУ від 08.04.1999 №559, якщо діаметр пенька незаконно зрізаного дерева у межах населеного пункту становить 50 сантиметрів, доведеться відшкодувати збитки на суму 2800 гривень, і це незалежно, яке дерево, дуб чи вільха. Якщо ж це дерево зрізане за межами населеного пункту, у лісі або на землях сільськогосподарського призначення, то сума відшкодування за такий же самий діаметр дерева буде ще більшою. Кримінальним кодексом України (стаття 246) визначено, що за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах:

— штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів громадян;

— арешт на термін до шести місяців;

— обмеження волі на термін до трьох років;

— позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

В окремій статті Кримінального кодексу України визначено відповідальність за умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства (в т.ч. об’єктів благоустрою із них – зелені насадження міста).

Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.

Все це красномовно говорить про те, що самовільно зрізати дерева, де заманеться, не варто, аби не довелося платити штрафу, або нести кримінальну відповідальність.

Шановні мешканці міста, звертаємось до вас з великим проханням, не залишайтесь байдужими до того, що відбувається навкруги. Якщо ви стали свідком знищення зелених насаджень, або інших об’єктів благоустрою, зафіксуйте факт порушення на відео чи фото і зверніться з відповідною заявою до відділу поліції та міської ради. Давайте працювати разом над знищенням у нашому місті вандалізму, варварства, а не зелених насаджень та інших надбань громади, на створення і догляд за якими витрачаються ваші ж кошти, пишуть на сайті міської ради.

Залишити відповідь