27.09.2018

У поточному році послуги з відпочинку та оздоровлення отримали 2 087 юних миколаївців

42608411_2222390014704076_863124122522091520_nУ середу, 26 вересня, у міській раді відбувся круглий стіл, у ході якого було підбито підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у Миколаєві в літній період 2018 року, а також визначено  пріоритети на наступний рік. Участь у заході взяли перший заступник міського голови Володимир Криленко, начальник служби у справах дітей міської ради Юлія Кравченко, керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, представники громадських організацій.

Володимир Криленко зазначив, що оздоровлення дітей і молоді є пріоритетним завданням міської влади та подякував всім, хто доклав зусиль до організації змістовного та якісного відпочинку юних миколаївців, передає прес-служба мерії.

— Важливо організувати для дітей не лише навчальний процес, але й відпочинок. Дякую кожному із вас за роботу, відданість своїй справі і бажання все зробити якнайкраще, – зазначив перший віце-мер.

Загалом, в результаті спільної роботи служби у справах дітей та структурних підрозділів міської ради, станом на вересень 2018 року послугами відпочинку та оздоровлення охоплено 2087 дітей, з них:

— діти-сироти та діти, позбавлених батьківського піклування — 106;

— рідні діти батьків-вихователів — 3;

— діти, що перебувають в складних життєвих обставинах — 22;

— діти з малозабезпечених сімей — 65;

— діти з багатодітних сімей — 485;

— діти з інвалідністю — 82;

— діти, що перебувають на диспансерному обліку — 128;

— діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи — 32;

— діти учасників бойових дій, які брали або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції — 161;

— діти з числа вимушених переселенців — 53

— діти- відмінники навчання — 8;

— діти творчих, талановитих, обдарованих дітей — 928.

Додатково послуги з оздоровлення отримали також 225 дітей,  які проживають на вул. Лісковій, де сталася надзвичайна ситуація техногенного характеру.

— У цьому році в закладах відпочинку оздоровились на 600 осіб більше, ніж минулого. Понад 6 тис. дітей у Миколаєві потребують оздоровлення, з них — 2087 відпочили, а це близько 33% від загальної кількості. Це досить непоганий показник. Послідовно збільшується обсяг фінансування з міського бюджету на послуги з оздоровлення: в 2018 році з міської скарбниці на ці заходи було спрямовано 9 млн 180 тис. грн, та 2 млн 756 тис. грн додатково. Загалом — це майже 12 млн грн, — зазначила Юлія Кравченко.

Заклади, які надавали відпочинкові послуги, відповідно до законодавства, обирали шляхом проведення відкритих електронних торгів у системі “ProZorro”. За результатами відбору було визначено 4 дитячих оздоровчих заклади. Так, протягом літнього періоду, 1166 дітей відпочили у лікувально-оздоровчому спортивному комплексі «Маяк», 600 — у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку Миколаївської обласної організації ФСТ «Динамо», 250 — у дитячому закладі санаторного типу «Дельфін». Також служба у справах дітей організувала виїзд групи діток з інвалідністю до комунального підприємства “Дитячий заклад санаторного типу “Таврія”, що у м.Скадовськ. Завдяки фінансуванню з місцевого бюджету послугами з відпочинку забезпечено 71 дитину. Малеча з різними захворюваннями отримала кваліфікований догляд та цікаве дозвілля.

— Дитячі табори надавали свої послуги протягом 14 днів, які включали заходи, спрямовані на організацію відпочинку дітей з дотриманням періоду активного та пасивного відпочинку, раціонального харчування. Варто зазначити, що цього року ми двічі оголошували тендер на надання відпочинкових послуг для дітей з інвалідністю. Претендентів не було, тому що для участі в конкурсі заклад повинен забезпечити відповідні до вимог умови проживання. У зв’язку з цим, служба у справах дітей провела переговори з керівництвом КП “Таврія”, де такі умови наявні, та уклала з ним договір, — зазначила Юлія Кравченко.

Додатково, за кошти обласного бюджету, майже 300  дітей з Миколаєва направлено на оздоровлення в центри “Артек Пуща водиця”, “Молода гвардія”, а також ДОТ “Маяк” та МООФСТ “Динамо”.

Після озвучення статистичних даних, керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку презентували звіт про свою діяльність та обговорили проблеми, які виникали в процесі проведення оздоровчої кампанії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *