24.09.2015

У Варшаві представили звіт ОБСЄ про порушення прав людини у Криму

В окупованому Криму спостерігається поступове згортання різних прав і свобод людей, особливо тих, які демонструють проукраїнські погляди.

Про це в четвер у Варшаві під час конференції ОБСЄ з дотримання прав людини заявили верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ) Астрід Турс, а також директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Міхаель Георг Лінк, повідомляє Укрінформ.

“Після нелегальної анексії Криму зменшився прояв свободи релігії, культурних особливостей, спостерігається вороже ставлення до осіб, які підтримують цілісність України, українські символи й важливі для України події. Українська освіта практично зникла, і батьки не мають можливостей дати дітям вчитися. Схожа ситуація спостерігається і з татарською культурою”,- наголосила Турс, представляючи звіт місії ОБСЄ щодо випадків порушення прав людини у Криму.

У свою чергу, директор БДІПЛ Лінк підкреслив, що місія ОБСЄ отримала чимало переконливих свідчень про порушення прав людини, зокрема людей, які мають проукраїнські погляди.

Він наголосив, що ОБСЄ хоче й надалі перебувати у тісних відносинах з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини у питання моніторингу дотримання прав людини у Криму. Він також наголосив, що ОБСЄ звернулася до Росії із закликом про необхідність дотримання прав людини: гарантування свободи релігійних та громадських організацій, можливості нормальної роботи незалежних ЗМІ.

На закиди російської делегації, що презентований звіт є однобоким, оскільки там немає точки зору російської сторони, Лінк наголосив, що це неправда. Водночас він додав, що представникам ОБСЄ російська влада не дозволила потрапити до Криму для моніторингу ситуації і підготовки документа.

Нагадаємо, кілька днів тому було оприлюднено звіт Місії з оцінки стану справ із дотриманням прав людини у Криму, який готувався з 6 по 18 липня 2015 року.

У ньому констатується, що з моменту окупації Росією півострова на початку 2014 року ситуація з гарантуванням прав людини і основоположних прав різко погіршилася для значної частини місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, особливо для проукраїнських активістів, журналістів та членів кримськотатарської громади. Звіт Місії на понад 100 сторінках містить всебічне дослідження поточної ситуації у сфері дотримання прав людини у Криму у світлі змін, які відбулися з моменту публікації попереднього звіту БДІПЛ і ВКНМ у травні 2014 року. Звіт ОБСЄ грунтується на опитуванні понад 100 представників громадянського суспільства й української влади, мешканців Криму та внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, які подорожували з Криму на материкову частину України.

 

Залишити відповідь