12.01.2018

Україна за 10 днів січня вичерпала річні євроквоти на експорт меду і соку

630_360_1502689747-4226

Україна станом на 11 січня повністю вичерпала річні квоти на безмитне постачання в ЄС меду, виноградного та яблучного соку до ЄС.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook, пише Укрінформ.

«На календарі – 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій)», — зазначив Мартинюк.

Він також додав, що за першу декаду січня повністю використано квоту на експорт виноградного та яблучного соків (14 000 тонн) та суттєвий відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.

Водночас, підкреслив урядовець, це свідчить про надвисокий потенціал цих галузей.

Так, за словами Мартинюка, в Україні налічується близько 400 000 пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тис. тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис тонн, або 80% всього українського меду експортується переважно в Європейський Союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоутворюючих рослин — до 140 000 тонн меду на рік, вдвічі більше від поточних обсягів.

«Отже, ми маємо ринок збуту та можливість для нарощування поставок», — підкреслив він.

Водночас, за словами Мартинюка, в контексті виробництва меду можна побачити проблеми, які мають українські виробники.

«Камінь спотикання — в Україні не діють жодні обов’язкові вимоги до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. В той же час в рамках Угоди про асоціацію Україна зобов’язалась впровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані у Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн — кінець наступного року. Українські медороби є найконсервативнішим прошарком консервативного класу аграріїв і внаслідок цього не надто схильні до об’єднання. Однак завдання із напрацювання основного документа в галузі вимагає консолідації зусиль усіх учасників ринку, тож ми сподіваємося на активний feedback», — наголосив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства.

Читайте також: Закупівля молока в господарствах населення триватиме, — Мінагрополітики

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *