10.07.2018

Українцям загрожують перебої з питною водою

6
Українцям загрожують перебої з питною водою, бо на водоканалах закінчуються запаси хлору, яким знезаражують воду. В середині червня «Дніпроазот» припинив поставки і зупинив виробництво через зависоку ціну на газ.

Працівники підприємства вийшли під його стіни з вимогою повернути роботу. «У мене родина, чотири людини», — каже робітник Ігор Пашков.

Уже наступного тижня водопровідну воду в деяких регіонах можуть значно обмежити, а в деяких містах і повністю перестати подавати.

Склади єдиного в Україні виробника рідкого хлору порожні – підприємство повністю зупинилося ще 16 червня через різке підвищення тарифів на природний газ.

— «Нафтогаз України» підняв ціни на природний газ, котрий є основною сировиною для нашого підприємства. На жаль, економіка показує просто немислимі збитки та неможливість подальшої роботи підприємства, — пояснив ТСН комерційний директор «Дніпроазота» Андрій Пустовой.

Асоціація водоканалів України б’є на сполох, адже більшість українських водопостачальників може закрутити вентиль – запасів хлору залишилось максимум на 20 днів. Це означає, що наступного тижня в окремих містах почнуться перебої з питною водою.

Знезаражувати воду хлором почали понад 100 років тому. Відпрацьована технологія нині повністю автоматизована. Спеціальний дозатор добавляє реагент у очищену від піску та бруду воду і знезаражує від мікробів. Головний мінус – хлор вибухонебезпечний і у великій кількості токсичний.

Вирішувати проблеми хлорозалежних водоканалів будуть у вівторок на засіданні в профільному міністерстві. Вже в середу під стіни Кабміну вийдуть працівники хімічних підприємств з вимогою знизити ціну на газ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *