06.08.2018

В Миколаєві пропонують провести підрахунок безпритульних собак

48У понеділок, 6 серпня, у мерії відбувся брифінг міського голови Олександра Сєнкевича з приводу регулювання чисельності безпритульних тварин на вулицях міста.

У ході брифінгу очільник міста представив присутнім директора міжнародної організації ТОВ “Чотири лапи Україна” Олександру Лісчишину та директора Львівського комунального підприємства “Лев” Оксану Кошак, які протягом місяця будуть допомагати Миколаєву в реалізації програми щодо зменшення кількості безпритульних собак на вулицях міста за допомогою стерилізації, вилову і вакцинації тварин.

За словами Олександри Лісчишиної, до Миколаєва прибула команда із 6 осіб: два волонтери, які займатимуться відловом тварин, 2 ветеринари, адміністратор та доглядач за тваринами, яким зробили операцію. Вони проводитимуть огляд собак, щоб визначити їх стан здоров’я, стерилізуватимуть, вакцинуватимуть від сказу та повертатимуть на місце їх перебування.

Після медичного огляду тварина перебуватиме під наглядом, якщо все буде гаразд, то її повернуть на те ж місце, де відловили. Собаки, які пройшли стерилізацію, матимуть фірмову кліпсу-чіп блакитного кольору з ідентифікаційним кодом — за ним в базі даних про тварину можна буде отримати інформацію. Базу даних у подальшому планують передати міській раді.

— Ми є представником Міжнародного благодійного фонду “Four Paws International”. Наша організація займається порятунком тварин, а також безкоштовною стерилізацією і вакцинацією безпритульних собак на території України. Благодійна організація працює у 20 країнах світу. ”Чотири лапи” допомагає тваринам, що знаходяться безпосередньо під впливом людини, наприклад, безпритульним собакам і кішкам, сільськогосподарським тваринам та диким тваринам, що утримуються в неналежних умовах.

Олександра Лісчишина додала, що одним з головних напрямків роботи установи є просвітницькі заходи для населення, повідомляє сайт міської ради

— Важливо роз’яснювати, як поводитися з тваринами, яка відповідальність лягає на тих, у кого є домашній улюбленець.

Олександр Сєнкевич зазначив, що кількість нападів бродячих тварин на миколаївців продовжує зростати, при цьому міська влада та громадськість не можуть знайти порозуміння у питанні, як саме боротися з цим негативним явищем.

— Майже у всіх програмах, які діють в Україні, є пункт про усипляння агресивних і невиліковно хворих тварин. У програмі, яку запропонувала група депутатів міської ради, такого пункту немає. Це програма для притулку, а не для комунального підприємства. Я запропоную ще одну програму, четверту, розроблену за принципом Львова, і винесу її на розгляд депутатів міської ради, — сказав Олександр Сєнкевич.

Також міський голова зазначив, що міська влада розглядає можливість проводити стерилізацію для тварин малозабезпечених миколаївців. На думку Олександра Сєнкевича, чіпувати своїх домашніх улюбленців миколаївці повинні і у приватних ветеринарних клініках.

Оксана Кошак зауважила, що у Миколаєві не проводиться адекватна і повномасштабна реєстрація безпритульних та домашніх тварин. Через це назвати точні цифри і оцінити масштаб проблеми досить складно. З огляду на це, у місті планують провести підрахунок безпритульних собак.

— Ми пропонуємо провести підрахунок безпритульних собак. Для цього нам потрібні волонтери, небайдужі городяни, які хочуть вирішити проблему. Підрахунок проведуть наступним чином: місто поділять на сектори, за кожним із них буде закріплено волонтера, на смартфон йому завантажимо додаток, який відслідковуватиме місцезнаходження. Рахувати тварин будуть щоранку близько двох годин.

Олександр Сєнкевич зазначив, що проблему бродячих тварин необхідно вирішувати виключно з урахуванням вимог чинного законодавства. Міський голова також нагадав, що за його дорученням найближчим часом в Миколаєві повинні провести соціологічне дослідження, присвячене проблемі безпритульних тварин.

— Лише комплексний підхід допоможе вирішити цю проблему. Ми не можемо будувати за рахунок міського бюджету притулок для тварин. Та агресивних собак на вулицях міста не повинно бути. Або їх передаватимуть волонтерам на довічне утримання, або вживатимуть заходів, згідно прийнятої програми,- резюмував міський голова.

2 Responses to В Миколаєві пропонують провести підрахунок безпритульних собак

  1. александр says:

    Хватит яйца морочить. Истребить их нахрен, кому жалко пусть забирает домой. Если Вам не жалко людей, тогда разрешить людям иметь оружие для защиты. Складывается такое впечатление, что мы живем для собак и для этих пидаров защитников.

  2. Игорь says:

    Не кастрировать они не могут. С собак на крыс перейдут, потом на ворон и т.д.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *