18.09.2018

В Миколаївській дитячій клінічній лікарні проведено унікальну операцію

image (1)

В об’єктиві знову обласна дитяча клінічна лікарня – хірурги провели унікальну в своєму роді операцію, видаливши 17-річній дівчинці велику кісту правої нирки, що сягала 5 сантиметрів у діаметрі.

Повідомляє Миколаївська облдержадміністрація.

Як розповідає завідувач хірургічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Дмитро Чеканов, пацієнтка поступила до лікарні 17 серпня зі скаргами на гострий біль у животі. Під час проведення ультразвукового дослідження було виявлено велику кісту правої нирки. Комп’ютерна томографія діагноз підтвердила.

Для консультування у ході проведення малоінвазивної операції Дмитро Чеканов запросив онкоуролога обласного онкологічного диспансеру Олександра Меда.

Унікальність операції полягає в тому, що до цього ендоскопічна ретроперинатальна хірургія застосовувалася лише для дорослих пацієнтів —  проведення такого оперативного втручання потребує ювелірного підходу.

Операція пройшла вдало та незабаром дівчину виписали з лікарні для подальшого амбулаторного спостереження.

Як зазначає начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв, проведення цієї малоінвазивної операції стало можливим завдяки сучасному обладнанню — лапароскопічна стійка Karl Storz з набором інструментів вартістю 6,5  млн грн, придбана цього року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *