14.09.2018

В Україні заборонили пускати в школи і садки дітей без щеплень

moz-zaboronylo-ditiam-bez-shcheplen-khodyty-u-dytsadky-ta-shkoly

Відповідний документ був розісланий головам обласних та Київської міськдержадміністрації.

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я видало указ, яким забороняється пускати на заняття в школи і дитячі садки нещеплених дітей.

Відповідний документ від 6 вересня з підписами Уляни Супрун і Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації.

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору, і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, з яких 13 закінчилися летально.

«Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності», — йдеться в повідомленні.

У документі згадується і про «напружену епідемічну ситуацію» з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні протягом останніх 5 років.

«Зважаючи на те, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року, просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення нещеплених (за відсутності протипоказань) дітей до закладів освіти», — йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статтею 15 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб.

«Згідно з цією статтею, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється», — констатують в МОЗ і Міносвіти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *