31.01.2018

В Україні зафіксовано перший випадок захворювання на дифтерію у 2018 році

237948Наразі хворий перебуває в інфекційному відділенні.

У Луганській області зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію. Про це повідомив коресподент в ефірі телеканалу “112 Україна“.

“Лабораторно підтверджений випадок захворювання на дифтерію, який сьогодні зафіксували в Рубіжному. За словами обласного лікаря-інфекціоніста, недуги виявлені у 31-річного місцевого жителя, який з ознаками цієї хвороби звернувся до лікарні ще в минулий вівторок. Зараз він знаходиться в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні. У нього, кажуть лікарі, зафіксована так звана локалізована і токсична форма дифтерії”, – сказав він.

За словами головного інфекціоніста області Ольги Мартиненко, хворий отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві.

30 січня переможець конкурсу на посаду директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Володимир Курпіта на брифінгу повідомив, що в МОЗ надходило повідомлення про першого хворого на дифтерію. Однак на той момент діагноз не був підтверджений лабораторно. Він також додав, що до 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії.

Раніше в МОЗ попереджали про можливий спалах дифтерії, правця. Уточнювалося, що в Україні є достатня кількість доз вакцини проти захворювань, більше 6 млн доз.

На сайті Міністерства охорони здоров’я уточнюють, що інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, які можуть утруднювати дихання і ковтання. Токсин може викликати слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз на шиї. Токсин також може потрапити в кров і вразити серце, нирки і нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть стосуватися блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), пошкодження нерва (поліневропатія), викликати легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Залишити відповідь