23.04.2017

Вибори на Миколаївщині: ДВК працює без відповідної постанови про її створення

2

На Миколаївщині в селі Кринички Михайлівської ОТГ, де 30 квітня обиратимуть старосту, дільнична виборча комісія працює без відповідної постанови про її створення.

Так, відповідно до законодавства, Михайлівська сільська виборча комісія організовує виборчий процес, а відповідна районна виборча комісія згідно з частиною першою статті 23 Закону України «Про місцеві вибори» має утворити дільничну виборчу комісію.

Однак, як повідомили спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА члени Миколаївської районної виборчої комісії, вони не були повідомлені про початок виборчого процесу, тому ДВК не створювали. Слід зауважити, що термін для створення дільничної комісії вже пройшов, адже згідно з календарним планом ЦВК районна комісія повинна була створити ДВК до 14 квітня включно. Разом з тим без постанови про власне утворення ДВК №480428 працює згідно з календарним планом та організовує виборчий процес.

Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що, оскільки дільнична виборча комісія юридично не створена, вона не правомірна приймати будь-які рішення, пов’язані з виборчим процесом. У такому випадку дії дільничної комісії та навіть результати виборів можуть бути оскаржені до суду суб’єктами виборчого процесу.

Окрім того, як повідомила голова Миколаївської районної комісії, їй подзвонила особа, яка, назвавшись представником ЦВК, вимагала прийняти постанову про створення складу ДВК №480428 «заднім числом» та погрожувала розформуванням складу Миколаївської РВК за бездіяльність. Такі дії мають ознаки порушення частини 4 статті 157 Кримінального кодексу України, де зазначається, що втручання службової особи з використанням службового становища у здійснення виборчою комісією чи комісією з референдуму їх повноважень, установлених законом, вчинене шляхом незаконної вимоги чи вказівки з метою вплинути на рішення виборчої комісії чи комісії з референдуму карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Як повідомила голова комісії, РВК відмовляється підписувати постанову про створення Криничанської ДВК «заднім числом», оскільки це матиме ознаки підробки виборчих документів, що порушує 2 частину 158 статті Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Миколаївській області Дмитро Баштовий, у законі України «Про місцеві вибори» нема положень, що сільська рада об’єднаної громади після прийняття рішення про призначення виборів повинна повідомляти районну виборчу комісію про початок виборчого процесу.

Однак вибори старости та якісне проведення виборчого процесу у першу чергу повинно хвилювати саме місцеву владу відповідної громади. Тому доведення до відома всіх суб’єктів виборчого процесу щодо призначення виборів лежить у площині інтересів саме ради Михайлівської ОТГ, – зазначив Баштовий.

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА

Читайте також: Миколаївські десантники навчаються під керівництвом міжнародних інструкторів

Залишити відповідь