31.10.2018

Єврейська громада Києва обвинуватила НАБУ в незаконному стеженні

85_tnГоловний рабин України і Києва Моше Реувен Асман заявив, що в жовтні служба безпеки Єврейської громади Києва виявила стеження за центральною синагогою і вірянами, джерела єврейської громади ідентифікували деяких людей, які здійснювали стеження, як причетних до Національного антикорупційного бюро. 

Єврейська громада Києва обвинувачує Національне антикорупційне бюро України в незаконному стеженні. Про це йдеться в заяві головного рабина України і Києва Моше Реувена Асмана, опублікованій 30 жовтня на сайті Єврейської громади Києва.

У заяві йдеться про те, що в жовтні служба безпеки Єврейської громади Києва виявила стеження за центральною синагогою на вулиці Шота Руставелі та вірянами.

За даними громади, для стеження використовували автомобілі з підробленими номерними транспортними знаками. Крім того, під час перевірки синагоги виявили пристрої зняття інформації.

Джерела єврейської громади ідентифікували деяких людей, що здійснювали стеження, як причетних до НАБУ. У заяві головного рабина України також ідеться про те, що це не перший випадок із боку бюро. Деякий час тому було зафіксовано висловлювання чиновника, які принижують честь і гідність єврейського народу.

Запис з антисемітською лексикою згодом поширили у ЗМІ. «Вважаю, що прояв зазначених незаконних дій… є грубим порушенням конституційних, релігійних прав вірян, створює підґрунтя для спекуляцій і провокацій проти єврейського народу», – ідеться в заяві Асмана.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *