12.04.2022

Миколаївський Пушкін. Миколаїв підхоплює ініціативу Мукачево та Тернополя 

7 квітня, у Мукачеві було проведено демонтаж бюста Пушкіна та меморіальної дошки зі школи №1.

8 квітня, виконавчий комітет Тернопільської міської ради прийняв рішення знести пам’ятник російському поетові та письменнику Олександру Сергійовичу Пушкіну.

«Злочини росіян проти українського народу: вбивства, тортури людей, згвалтування жінок та дітей, руйнування українських міст перекреслили всю культуру російського народу. Цим злочинам немає пояснення. Вони не лишають нам вибору. Все російське треба демонтувати. У тому числі пам’ятник російському письменнику», – зазначив міський голова Сергій Надал. 9 квітня. пам’ятник демонтували.

Ініціативні громадяни Миколаєва вирішили підхопити естафету знесення  пам’ятників

Пушкіна. Вони вважають, що Пушкін – символ теорії єдиного народу. Міст до російського світу. Він нам не потрібен у пам’ятниках та назвах вулиць.

Активісти вважають, що пам’ятник треба прибрати з громадського простору та перемістити його до музею.

Руйнувати його ніхто не думає, адже це частина історії, а їй місце у музеї.

Пам’ятник А. С. Пушкіну у Миколаєві розташований на Набережній вулиці у місці, де починається Інгульський міст. Є бронзовою фігурою двадцятип’ятирічного Олександра Пушкіна на гранітному постаменті.

Пам’ятник створено у 1988 році скульптуром, Народним художником України, Юрієм Макушиним.

Про свої наміри громадськість повідомила місцеву владу. І якщо до кінця цього тижня пам’ятник не буде демонтовано, активісти це зроблять самі.

М.Гаранін

One Response to Миколаївський Пушкін. Миколаїв підхоплює ініціативу Мукачево та Тернополя 

Leave a Reply