18.04.2022

На Великдень і «травневі» свята в українців не буде додаткових вихідних

Цьогоріч українці не матимуть додаткових вихідних у квітні та травні через воєнний стан. 25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть робочими днями, які оплачуватимуться у звичайному порядку. 

Про це повідомляє Державна служба України з питань праці.

“Статтею 73 Кодексу законів про працю України встановлено 9 святкових днів (зокрема, 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)”, – кажуть у відомстві.

Згідно Кодексу законів про працю, при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні – один вихідний день. Загальним вихідним днем є неділя. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Навесні 2022 року вихідними днями мали бути понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24 квітня), 2 травня (перенесення вихідного з 1 травня) та 9 травня (святковий день). Однак дія статті, що визначає святкові й неробочі дні, призупиняється в умовах воєнного стану. Тому цієї весни українці не матимуть додаткових вихідних.

Джерело: ТСН

Leave a Reply