21.04.2022

Свастика 21 століття у центрі Миколаєва. Проведено денацифікацію

На початку 20 століття, свастика — хрест із загнутими під прямим кутом кінцями або за годинниковою стрілкою, або проти неї, була одним з найдавніших і найпоширеніших графічних символів.

Вона зустрічається в різних культурах Євразії, Африки та доколумбової Америки. Сходить до культового давньоіндійського знаку благополуччя та родючості.

Але з приходом до влади в Німеччині, Адольфа Гітлера, свастика стала символом вселенського зла. Її публічна демонстрація досі заборонена у багатьох країнах світу, включно з Україною.

І так було до 24 лютого 2022 року.

Масштабна агресія путінського режиму проти України, народила нову свастику 21 століття.

Символом нового російського тоталітаризму стала Z.

Z – нова свастика – накриває країну”, – написав у своєму “Телеграмі” російський журналіст та співак Ігор Григор’єв, у минулому головний редактор контркультурного журналу “ОМ”.

З ним погоджується журналістка журналу New Yorker Маша Гессен: “Графічно Z явно ближче до свастики, ніж до будь-якого відомого радянського символу, як п’ятикутна зірка, серп і молот або червоний прапор”.

Орди диких російських варварів зі знаком Z, на бортах своєї техніки, позбавили життя десятки тисяч мирних українців.

Чимало країн увели у своє законодавство норму, яка забороняє демонстрацію цього знака.

Тим більше було дивно побачити цей знак у самому центрі Миколаєва. на перетині проспекту Центрального та вулиці Декабристів. Красується він на виносній рекламної стійці.

Хоча поряд на вході в магазин розміщена пристойна вивіска.

На прохання прибрати скандальну стійку з вулиці, продавець відреагувала неадекватно і відмовилася це зробити.

Нам вдалося поспілкуватися з жителями багатоповерхівки, де розташований магазин. Вони розповіли, що магазин тут розташований не перший рік. Але жодної виносної стійки раніше тут не було.

І тоді за справу взялися миколаївські антифашисти.

І ось результат.

М.Гаранін

Leave a Reply