05.05.2022

150 000 за перетин кордону – у Миколаєві затримали “ділків” з Одещини

Співробітники Державного бюро розслідувань перевіряють причетність працівників правоохоронних органів до функціонування виявленого на Одещині каналу незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон.

Про це повідомили в прес-службі Державного бюро розслідувань.

В повідомленні відомства сказано:

Слідчі Територіального управління ДБР у Миколаєві викрили двох мешканців Одещини, які організували незаконний бізнес та «допомагали» виїхати до Молдови чоловікам призовного віку. За свої послуги вони брали по 4,5 тис. доларів США з «клієнта».

ДБР продовжує рішуче блокувати такі канали в умовах воєнного стану.

Працівники ДБР затримали зловмисників поблизу державного кордону після отримання грошей від чергового замовника.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України) та обрання їм запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк до 9 років.

Також, перевіряється інформація щодо участі у нелегальному бізнесі співробітників правоохоронних органів Одещини.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Одеська обласна прокуратура.

З початку російської агресії ДБР посилило роботу на українських кордонах. Зокрема, викриваються канали незаконного переправлення через кордон чоловіків, які намагаються ухилитись від мобілізації. Загалом виявлено вже понад 20 таких каналів у різних регіонах України.

На жаль, у час коли переважна більшість українських громадян готова захищати Батьківщину, трапляються і ті хто, хоче втекти, і ті – хто на цьому хоче підзаробити. Бюро у співпраці з іншими правоохоронними органами рішуче припиняє такі дії.

Leave a Reply