17.02.2022

17 лютого – все про цей день

Цього дня в Україні та світі День спонтанного прояву доброти, Всесвітній день людського духу, Всесвітній день управління інформацією, Всесвітній день антропології та День кота в Європі. 

17 лютого в Україні святкують День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Це досить молоде свято, але з кожним роком воно стає все більш популярним. Його святкують не лише окремі люди, але і цілі організації, які допомагають заохотити проявляти доброту в суспільстві. Варто пам’ятати, що добрі справи приносять радість не лише тим, хто одержує спонтанну допомогу, але й тим, хто її чинить.

Головна мета свята в тому, щоб люди стали трішки щасливішими, поширюючи довкола себе доброту. І не обов’язково чинити якісь великі справи, можна підбадьорити близьких та рідних, надіслати їм добрі слова, привітання з цим чудовим днем.

День спонтанного прояву доброти запровадили 1995 року в американському місті Денвер, що в штаті Колорадо. 2004 року воно було вперше відсвятковане в Океанії, а саме в Новій Зеландії. На міжнародному рівні свято почали святкувати 1998 року в Токіо.

17 лютого святкують День кота в Європі. Свято прийшло до нас з Італії, адже воно було започатковане 28 років тому саме в цій країні. Коти здатні особливим чином додавати будь-якій оселі затишку. Ці тварини позбавляють своїх власників від стресу, а також вміють лікувати.

З’явилося свято завдяки італійській журналістці Клаудії Анжелетті. Вона обрала для святкування лютий, тому що цей місяць за зодіакальним календарем належить Водоліям, які відрізняються незалежним характером. Для святкування Дня кота в Європі проводять різноманітні заходи, а також збирають кошти на придбання їжі безпритульним пухнастикам.

А ще 17 лютого святкують Всесвітній день людського духу. Серед християн існує думка, що саме людський дух є головною частиною людини. Завдяки цьому святу кожен з нас отримує інформацію про прості способи, як можна об’єднатися, щоб посилити один одного.

Свято заснував 2003 року філософ мудрості і правди, автор багатьох книг Марк Леві. За його словами, цей день можна назвати святом пропаганди людського духу, який повинен жити мирним і творчим життям. Кожна людина на землі 17 лютого повинна приділили 2 хвилини життя на тишу. Також можна приєднатися до загальної медитації, яка проходить о 15.00 за східним часом.

Третього четверга лютого щороку святкують Всесвітній день управління інформацією. 2022 року свято випадає на 17 лютого. Головна мета цього дня в підвищенні обізнаності людей щодо головних принципів управління інформацією. Сучасні технології дозволяють використовувати різноманітні програмні рішення на підприємствах різної величини і сфери діяльності.

Третього четверга лютого святкують Всесвітній день антропології. Цього року свято припадає на 17 лютого. Його запровадила 2015 року Американська антропологічна асоціація. А через рік (2016 року) свято стало міжнародним. Щоб краще зрозуміти наш світ, необхідно вивчати біологічну природу, походження людини і її фізичні особливості, які виникли внаслідок розвитку в різних географічних умовах.

Які сьогодні свята ще в світі:

 • День джентльменів в Латвії;
 • День свого шляху;
 • Національний день кави з молоком в США.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 17 лютого

Які сьогодні іменини: Андрій, Олексій, Олександр, Борис, Аркадій, Василь, Іван, Дмитро, Георгій, Кирило, Йосип, Михайло, Петро, Остап, Микола, Сергій, Серафим, Теодор, Юрій, Катерина, Ганна.

Талісманом людини, народженої 17 лютого є сапфір. Коштовний камінь, який здавна вважався одним з найбажаніших. В давні часи прикраси з золота і сапфіру носили лише дійсно багаті люди. А тому камінь вважали уособленням статусу. Також вірили, що сапфір допомагає досягти поставлених цілей, принести в життя гармонію.

Що не можна робити цього дня

 • 17 лютого забороняється залишати в домі безлад.
 • Не варто сваритися, лаятися.
 • 17 лютого не починайте планувати далеку поїздку.
 • Не варто піддаватися шкідливим звичкам.
 • 17 лютого не споживайте жирну їжу.
 • Не можна стригти волосся.

Народні прикмети і традиції на 17 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

 • дивилися, який сьогодні день: якщо в лісі мало снігу, чекайте відлиги;
 • 17 лютого гілки ялинки згинаються донизу, значить будуть снігопади;
 • якщо вам приснились птахи, то до хороших новин;
 • 17 лютого хмарний день, літо буде спекотним;
 • якщо на Миколи Студеного немає морозу, весна прийде пізно.

Джерело: ТСН

Leave a Reply